Wednesday, July 24, 2024
73.0°F

Coeur d'Alene High School Second Semester Honor Roll

| July 3, 2021 1:00 AM

Highest Honors 4.0 - 5.0 GPA

Class Of 2021

Audrey L. Anderson, Ty M. Betts, Maggie E. Bloom, Hana E. Cook, Adalyn M. Curtis, Malan J. Davis, Jordyn E. Dennis, Paige A. Drechsel, Emma R. Fahy, Lauryn R. Fuller, Tate N. Hochberger, Holly J. Hudson, Hunter H. Johnston, Alex M. Karns, Macy A. Kliewer, Jackson T. Kohal, McKenzie L. Mattis, Samuel J. McEnany, Luke D. McLaughlin, Sydney N. Osso, John S. Pinto Jr, Carter P. Ringger, Michael S. Schlothauer, Katie E. Shepard, Gavin M. Simpson, Alyssia J. Siroshton, Lilian C. Smith, Christopher M. Swider, Callia L. Thornton, Jade E. Torbeck, Abbey C. Whiting, Esperanza M. Williams, Alexi N. Wilson and Ella R. Wilson.

Highest Honors 4.0 - 5.0 GPA

Class Of 2022

Sophia M. Allan, Rayla B. Atwood, Paige Babbitt, Brayden T. Bengtson, Hailey P. Black, Skylar P. Burke, Abigail E. Buzolich, Lillian E. Cannon, Electa L. Caudle, Landon J. Cotant, Paige D. Crabb, Dallin R. Dance, Grace E. Ellison, Kenzie M. Eppey, Kalena A. Flowers, Emily D. Forslof, Penelope J. Gates, Abigail R. Griffitts, Aidan A. Grossman, Mason J. Groth, James W. Guyer, Zoey J. Hart, Kaylie N. Hilliker, Abigail H. Howe, Sophia E. Inge, Billie M. Inman, Olivia K. Jacobsen, Kara Q. Le, Elsa R. Lewerenz, Georgia A. May, Aleece R. McAlister, William L. McEvoy, Matthew T. McLeod, Eleanor K. Morrisroe, Maicy J. Nelson, Miriam R. Northrup, Kaia A. Poorboy, Claire I. Pratt, Brianna C. Priest, Beatrice Rampa, Alex R. Reyes, Myah J. Rietze, Kyle M. Romeo, Kaija J. Scarborough, Theodore T. Schultz, Sofia M. Sciascia, Oteskwebeeksaki D. Shebala, William F. Sims, Brighton A. Spencer, Brooke E. Strong, Katelyn M. Taylor, Lauren R. Thomas, Connor R. Tivadar, Alexandra S. Torres, Alysha P. Villelli, Evangeline Wade and Wu Yi Walters.

Highest Honors 4.0 - 5.0 GPA

Class of 2023

Jack D. Adams, Natalia R. Atkinson, Sydney S. Bailey, Taylee J. Bateman, Ashlynn A. Bishop. Hannah A. Black, Isabella L. Blackstone, Katie J. Booth, Katelyn R. Boyer, Jayden B. Brown, Gavin J. Butler, Aurora L. Carpenter, Kahlan G. Carpenter, Mia J. Carrico, Abigail E. Clubb, Carson J. Costello, Cole W. Courtney, Turner D. Cox, Gabriel J. Danser, Cameron Davey, Madelyn M. Day, Zoe R. Demoe, Tara L. Dittman, Emily Dodd, Robert S. Dorame, Lei A. Dribben, Wyatt J. Emerick, Savana Ethington, Helena C. Fornasier, Liam C. Francis, Christian R. Fraser, Matthew Gardner, Lily L. Givens, Kaelin M. Haler, Emmalyn G. Hansen, Kendall N. Hanson, Christopher C. Harrison, Victoria R. Hern, Taylor G. Izzard, Lydia A. Jenkins, Brynn I. Johnson, Ethan A. Johnson, Troy A. Johnston, Dylan F. Jones, Taleya L. Jones, Audrey G. Judson, Joseph A. Kohal, Evan M. Lauer, Aubree G. McElvany, Macy L. McLaughlin, Kaitlyn S. Miller, Arianna G. Morris, Alexander J. Nipp, Chase R. O'Brien, Brooke E. Odenthal, Emma J. Okuniewicz, Taryn M. Olson, Jaidyn M. Osso, Lynsey R. Overturf, Jarom G. Priebe, Cooper M. Prohaska, Kristine M. Schmidt, Amara L. Schoutens, Kyle N. Seman, Gracie L. Shawver, Madeleine L. Sims, Wyatt M. Smalley, Elliot R. Smart, Payton R. Smith, Stella B. Snyder, Sophia A. Spears, Kaitlynn S. Spoerl, Roxanne E. Sundberg, Josselyn O. Sutich, Madison N. Symons, Sophia L. Tandy, Emma L. Thompson, Jake A. Whiting, Madeline C. Wigdahl, Rand J. Worman, Hailey R. Wuolle, Riley A. Yake, Katelyn G. Zastrow and Amanda J. Zesiger.

Highest Honors 4.0 - 5.0 GPA

Class of 2024

Christian L. Adams, Joshua T. Averett, Audrey M. Bell, Lauren A. Bengtson, Hadley E. Boyer, Elliott L. Boyman, Avery G. Breaux, Grace J. Breisacher, Jaden T. Brown, Kinsey R. Burke, Lola G. Bush, Preston E. Coburn, Jameson J. Dale, Ann Marie Dance, Jaynie M. Fagan, Annika M. Fiora, Christopher J. Gabbert, Simon L. Gage, Simone K. Gonzalez, Kara-Elise Grossman, Shauna B. Hansen, Katie R. Hardy, Kiley F. Hart, Cassidy J. Hilliker, Maren Hover, Jenacey N. Johnson, Joseph E. Kaitz, Emma R. Keith, Jacob I. King, Laura R. Kliewer, Haylie S. Krichbaum, Rhiannon L. Lamere, Isabella O. Le, Lilli B. Loken, Maya E. Lowder, Lillian M. Lowry, Nolan R. Ludwig, Angela L. Maiani, Lachlan M. May, Andrew P. Mazzarella, Abbigail S. McCall, Malana A. Moberly, Ella J. Morton, Olivia J. Naccarato, April N. O'Quinn, Matthew J. Osterdock, Harriet M. Owens, Ava A. Parkinson, Sage C. Pedersen, Grace N. Pratt, Aedan M. Reindel, Liv M. Riviere, Luukas J. Scarborough, Laney J. Simpson, Cailyn M. Sims, Regan I. Spence, Canyon J. Spencer, Ryan B. Steinberg, Eden S. Stephens, Sawyer J. Sternberg, Grayson R. Storey, Landon B. Stringham, Kammy N. Strong, Miranda G. Vargas, Vanessa F. Villelli, Jaron J. Voeller, Grace N. Wickham, Annabell J. Wilson, Paige M. Wilton, Kira D. Wood, Ariana R. Younger and Rhiannon E. Zaugg.

High Honors 3.50 - 3.99 GPA

Class of 2021

Natasha M. Adams, Brynn M. Adamson, Kelley L. Allen Lara, Kyle T. Allen Lara, Nickolas T. Allen Lara, Harry D. Blackstone, Caelan L. Brewer, Adam S. Bruns, Clara M. Carpenter, Rylan T. Carter, Myles R. Casper, Dillon J. Cayko, Claire J. Christ, Norah L. Coulson, Annabelle N. Decuire, Phoebe V. Ellsworth, Sophia N. Escala, Piper E. Fine, Kameron B. Fisbeck, Gabriel I. Frederick, Courtney D. Garwood, Jaedyn M. Haggerty, Kyler P. Haynes, Emma J. Hazel, Serina A. Henderson, Alexis Hildreth, Alex A. Hunt, Gavin B. Izzard, Evan O. Johansen, Jayda C. Johnson, Zachary D. Johnson, Eli D. Jolly, Madison D. Klundt, Ava L. Konrath, Gavin T. Koski, Tierra R. Lambert, Kaitlyn G. Lametterey, Alizabeth R. Lowry, Sophie S. Lybarger, Leo G. Lyden, Abigail N. Lyman, Carson G. Magee, Josephine R. Matous, Gavin J. McFeely, Skyelar J. McKenna, Erin N. McPhee, Kyren B. Mesenbrink, Jazmine S. Miller, Bailey C. Mongan, Weston J. Nguy, Lillian J. Nickel, Katharine R. Nicklay, Max S. Owens, Samuel D. Owens, Kate C. Phillips, Lauren R. Phillips, Dawson R. Price, Mark A. Priebe, Wesley T. Rebeck, Drew M. Roberts, Violet C. Russo, Cynthia L. Sampson, Ryan J. Schlatter, Dyllon J. Schofield, Aedan B. Seman, Troy A. Shepard, Ian C. Stewart, Amanda H. Thompson, Riley D. Torgerson, Marissa J. Villelli, Shayna S. Wabs, Rebekah M. West, Emma B. Whiteman, Carter R. Wiebusch, Sarah A. Wilkey, Riley J. Wollaston, Victoria E. Younker and Augustine P. Zepeda

High Honors 3.50 - 3.99 GPA

Class of 2022

Lily S. Abell, Rylie B. Allison, Angelina P. Ankney, Steven J. Ball, Alexia L. Berger, Alexis K. Blankenship, Tabitha M. Bowles, Kori N. Boyce, Charlie M. Call, Madison R. Cleave, Eliana M. Clubb, Amy L. Corette, Kaylea E. Cox, Rylan W. Crawford, Troy J. D'Agostino, Louden J. Davey, Shaylin R. DePasquale, James C. Elliott, Lucas J. Erickson, Erika T. Foreman, Kaden D. Foreman, Molly J. Foster, Raegan P. Gameros, Gunner D. Giulio, Kaleigh A. Goetz, Jake G. Gornick, Rachel Gourley, Sophia N. Granger, Shelby J. Gray, James H. Hagman, Benjamin B. Hansen, Lauren I. Harrison, Chad L. Holbrook, Natalie C. Hughes, John M. Hunt, Lily K. Isaacson, Reese L. Jackson, Kalleigh R. Jensen, Riley V. Kaitz, Mason J. Keough, Anne M. Kerr, Joshua S. Kim, Chandler C. King, Mykah J. Kirking, Dylan C. Knecht, Kara M. Lallatin, Katie N. Langford, Cooper M. Larson, Johnny N. Le, Destiny M. Leineweber, Keegan M.

Ludwig, Evan B. Mallory, Marianne K. Malone, Aiden T. Manansala, Blake A. McBride, Walker A. McElvany, Samuel A. McLaughlin, Neala E. Mendoza Guzman, Samuel R. Morris, Dirk C. Mullenger, Jon A. Overland, Demitri W. Panos, Demarco A. Piazza, Olivia R. Piere, Brynne G. Porter, Abby L. Ramage, Savannah A. Repsch, Katherine M. Ringger, Mackenzie M. Ryan, Caden I. Sampsel, Wyatt J. Sandford, Hannah F. Savage, Ashley N. Schneider, Ryan C. Schneider, Ashlie R. Schoenthal, Jonah P. Sharp, Alisha R. Sharum, Kaydence A. Skaggs, Brayden A. Smart, Justin G. Vach, Brooklynn R. Waddell, Jaxson M. Washington, Reese K. Weddle, Kathryn A. White, Johannes M. Wolf, Ryleigh M. Woodman, Jacob D. Wuolle and Mairi C. Young.

High Honors 3.50 - 3.99 GPA

Class of 2023

Samuel W. Allen, Allyson A. Bell, Jeffrey R. Beyersdorf, Peyton N. Blood, Karsyn H. Bowlin, Ava L. Boyd, Riley R. Brewer, Kyle L. Bridge, Katarina P. Bried, Jesse H. Brown, Major W. Brown, Kloey F. Bullion, Nathaniel C. Bullock, Lilly A. Byers, Bennion H. Cannon, Colin R. Cherny, Annika L. Clevenger, Kaylee A. Coddington, Joseph A. Cohen, Ansel E. Crusta, Madison N. Cummings, Seth D. Dansereau, Jocelyn A. Dennis, Caiddon T. Dryden, Cooper L. Erickson, Elise G. Frazier, Heather M. Gertner, Christian J. Giao, Saray M. Goode, Luke P. Green, Cadence J. Greenbank, Jonah A. Hain, Bryce K. Hall, Abigail F. Harris, Emily F. Hart, Vassar T. Harvey, Colton M. Hayes, Kate N. Hoopman, Sunny K. Hunt, Ivy B. Jeffords, Andrew W. Karns, Chloe B. Kelly, Kiahna R. Kirk, Lola F. Klein, Julie E. Klennert, Jack W. Kliewer, Alexander N. Knoll, Elijah J. Konrath, Mavric S. Larsen, Judah C. Lauri, Gabrielle A. Louis, Jackson H. Lucas, Natalya A. Lucero, Rylee I. Lumbert, Alayna M. Mack, Lesieli E. Maile, Jane E. Mauch, Makiya R. McPhedran, Jack K. Meehan, Olivia L. Mitchell, Christopher W. Mongan, Markus C. Noble, Michaela C. Orr, Clarabelle I. Osborne, Berkley M. Owens, Brock B. Owens, Nicholas R. Patrick,Cameron M. Potter, Taylor M. Potter, Ella J. Robles, Aidan C. Rodebaugh, Logan P. Rogers, Ethan L. Sayler, Cory M. Schlatter, Hayley A. Smalley, Austin D. Smith, Brennan J. Smith, Keilani J. Smith, Lindsay S. Stubbs, Tessa N. Tandy, Bennet E. Templeton, Taylor J. Torgerson, Kaitlyn A. Vach, Eliza B. Vanditto, Samuel A. Verharen, Gabriel J. Vick, Kyla M. Wallis, Zakry L. Wenglikowski, Rylee M. White and Alli R. Whiteman.

High Honors 3.50 - 3.99 GPA

Class of 2024

Cannon I. Adams, Lucille C. Adams, Julia K. Anderson, Olivia R. Arel, Alaina K. Arquette, Sophie H. Asher, Ashley J. Baeumel, Harper J. Barlow, Ellie R. Berger, Nicole M. Best, Zane S. Blattstein, Samantha B. Bohannan, Mandy R. Bolyard, Silas B. Bosley, Adelaide K. Bowman, Derek J. Brooks, Cara C. Brown, Dianna A. Bustillos, Kathleen Callahan, Keaton G. Cameron, Nolan D. Christ, Tyler J. Conrad, Calvin I. Coppess, Cole S. Coppess, Cameron L. Cox, Porter S. Davis, Karson W. Delbridge, Kolden L. Delbridge, Jillian G. Droll, Andrea M. Durr, Laura R. Duvall, Mirra S. Elliott, Logan J. Fehling, Austin R. Forsberg, Sofia G. Galletti, Rhianna M. Gore, Kenia K. Guzman, Owen F. Harro, Brady J. Hicks, Ella D. Hildebrand, Triniti E. Hill, Anya S. Hills, Andrew C. Hubbard, Joshua W. Hughes, Giabella W. Janke, Bailey M. Jaworski, Michael A. Jeske, Parker G. Johansen, Julia G. Johnson, Olivia B. Johnson, Gabriel I. Jones, Sadie J. Jones, Brooke M. Langford, Tristian J. Larsen, Gunner T. Larson, Hunter P. Martin, Albany S. McLaughlin, Preslie A. McLaughlin, Alena L. Moore, Isabella C. Munoz, Jackson G. Nickel, Trey Nipp, Bailey M. Offutt, Logan B. Orchard, Scout B. Owens, Cody D. Paulsen, Ethan K. Peterson, Joseph G. Petree, Grace A. Priest, Austin J. Proctor, Emily R. Roah, Trevor A. Rodda, Walter P. Rohr, Quinlyn M. Rutherford-Stone, Adrian D. Sanchez, Kira N. Sherman, Finley K. Sjostrom, Alexa M. Stavros, Alexander M. Studebaker, Emily L. Szmania, Kenzie M. Thompson, Lukas E. Waterman, Dayn A. Weaver, Kayla A. Willard, Ethan D. Winsryg and Kamryn E. Wixom.

Honors 3.00 - 3.499 GPA

Class of 2021

Brayden H. Booth, Jaelyn B. Brainard-Adams, Kaytlynn K. Bristow, Jarrin S. Brown, Alaura L. Camp, Eden H. Carpenter, Logan T. Cessna, Jaden S. Chavez, Kobie P. DeLeonard, Maysen C. Deming, Jack T. Dohm, Nathan J. Durocher, Chukwuma J. Duru, Jaiden J. Eberly, Kendon G. Edwards, Trent M. Elstad, Braden M. Ethington, Matthew R. Fuchs, Jack C. Fulks, Cailyn J. Garza, Otto L. Geilenfeldt, Angela M. Goggin, Christine G. Gutierrez, Winter L. Haler, Nicole A. Hare, Paityn M. Harris, Carson J. Hart, Clay T. Howard, Olivia M. Howell, Lauren G. Howley, Logan S. James, Robert O. Jensen, Jace C. Kelly, Bailey J. Kennedy, Zander K. Kerns, Torrin A. Knowles, Kestrelle R. Kozak, Taylor D. Larsen, Jaclynne M. Lehosit, Hayden P. Levy, Nicholas I. Litterell, Alayna F. Louden, Connor G. Lowder, Kristin P. Luna, Wade C. Mallory, Luke C. McClintick, Mazzie E. Merzanis, Makayla A. Pellens, Neve M. Peterson, Jack W. Prka, Kayla A. Purvis, Nolan L. Randles, Wilmer R. Richardson, Ethan K. Ricks, Quinton E. Sampsel, Jazmine E. San Juan-Rivas, Kalis J. Sandlin, Elizabeth A. Sciascia, Dillon M. Smith, Owen C. Smith, Julianna M. Sprouse, Chance N. Stores, Timothy J. Stubbs, Amber J. Taylor, Cadence M. Tuck, Wyatt A. Vandever, Bella M. Weiss, Jaelyn R. Young and Katrina M. Young.

Honors 3.00 - 3.499 GPA

Class of 2022

Evan J. Baldridge, Jackson D. Berger, Grant B. Bordner, Dominik Z. Brockway, Mason J. Bunting, Morgan E. Bunting, William W. Callahan, Isaac A. Carder, Evan C. Connolly, Cameren C. Cope, Samantha J. Cordova, Aaron M. Cunningham, Rylin D. Dailey, Olivia J. Dixon, David M. Ellis, Kaden D. Franks, Ashton E. Fredekind, Parker F. Freeman, Alyssa D. Gordon, Isaiah J. Griffin, Alison Mae M. Hanson, Tianna A. Harrell, Ethan D. Johnson, Tanner J. Langley, Cassandra M. Lee, Evan T. Lowder, Vivien M. Matthews, Riley S. McCooey, Alexander G. McGlothen, Dylan C. Moffat, Avory L. Mulvaney, Kyra J. Munoz, Aiden A. Myers, Brady E. Oakland, Eleanor H. Pavey, Slade J. Peressini, Michael B. Petree, Lily C. Phenicie, Cade F. Prado, Alexzander Raudebaugh, Ransom W. Robertson, Rylan M. Rogers, Marin G. Rowley, Noelle A. Schrader, Colton J. Shackelford, Kaycee H. Skelton, Caden C. Smidt, Ryleigh N. Snyder, Jordon L. Stavros, Kadence M. Stern, Taylor M. Sundles-Grandy, Allyson C. Taylor, Madeline L. Twillmann, Cecille L. Van Heel, Bethanie A. Vellone, Alexander J. Walker, Lucas M. Walters, Brooklyn S. Ward, Murphy J. Weatherford, Brooke I. Westrup, Tristan Williams, and Mason K. Zwinger.

Honors 3.00 - 3.499 GPA

Class of 2023

Autumn M. Anderson, Clare O. Asher, Catherine G. Bakken, Isaac Barragan, Reid R. Bartholdt, Mia B. Bond, Caleb D. Cain, Caleb G. Chamness, Hayden J. Crenshaw, Delaney C. Drummond, Raeda A. Ernst, Amoz J. Estes, Colton M. Farra, Gabriel R. Feusier, Cooper D. Frank, Sullivan J. Gilbert, Victoria L. Goodwin, Caleb C. Greenhalgh, Drew A. Hansen, John R. Haynes IV, Logan T. Haynes, Lonna A. High, Makayla A. Hosford, Kelli M. Hulbert, Samuel S. Isaksen, Aaron E. Johnson, Seth M. Johnson, Keton M. Kelly, Ethan M. Keogh, Preston C. Kinney, Lydia G. Laezza, Dax R. Larsen, Carter D. Lindell, Addyson D. Little, Logan J. Markowski, Rylyn K. McCracken, Ashlyn L. McGinley, Nathan T. Memmott, Alexander W. Monter, Jaykob A. Morse, Nolan A. Overland, McKenna C. Pfister, Ashton R. Phay, Charlie C. Pinto, Camron M. Pollack, Benjamin L. Price, Alyssa M. Randles, Cooper A. Rasmussen, Gabrielle I. Rebeck, Kailey F. Ricks, Landen W. Rowley, Isabella J. Russo, Aurora R. Rutherford-Stone, Joshua E. Scaletta, Conner R. Sheridan, Canyon J. Smith, Rylie M. Spencer, Bryce M. Stockton, Miranda C. Talley, William C. Tigert Jr, Kjersti A. Vancuran, Wyatt C. Warner, Wrigley L. Westlund, Melia A. Wiebusch and Jaylene K. Ziegler.

Honors 3.00 - 3.499 GPA

Class of 2024

Dylan J. Anderson, Asa G. Bacon, Lexi Bateman, Carolanne E. Bixby, Zeb E. Blattstein, Zachary T. Branstetter, Candice R. Brown, Alexis S. Burg, Jayden N. Burns, Olivia D. Caudle, Kylin M. Chavez, Jordan W. Comstock, Megan F. Cox, Brienna E. Cummings, Logan R. Delbridge, Daniel F. Dolan, Jace N. Eastlick, Hannah R. Foster, Gabriel J. Grassel, Chet C. Hanna, Joshua D. Hoit, Micah J. Holt, Kate M. Hopper, Andi Jane Howard, Kean R. Jacobs, Justin R. Keimer, Makayla A. Kirby, Caleb E. Krell, Madison T. Littlefield, Colton J. Medeiros, Sadie E. Metteer, Kasy L. Moe, Zane T. Moline, Nicholas S. Monter, Kelly J. Morgan, Aubrie J. Morgenstern, Abigail M. Moulton, Bryson B. Muckenthaler, Cooper N. Oakland, Emmalee R. Owen, Grant M. Pagano, Emma E. Paulsen, Camren M. Peebles, Luciano D. Pegoraro, Samantha M. Petersen, Isabella R. Platt, Madison N. Price, Elliana R. Rietze, Reese L. Rodriguez, Rylan L. Sampson, Alexandra M. Schneider-Ober, Brody M. Schultz, Madison A. Sheppard, Gabriel L. Shriner, Boston J. Spear, Ava G. Spranget, Luke A. Staudacher, Zane C. Steininger III, Andrew E. Stewart, Maizy E. Taylor, Benjamin M. Torres. Makena M. Towner, Mason M. Trevena, Gavin W. Trost, Madison N. Valentine, Coy A. Van Heel, Casey J. Vansweringer, Brody M. Walters, Tristan J. Wamsley and Madison J. Wickens.