Thursday, February 22, 2024
39.0°F

Coeur d'Alene High announces spring 2023 honor roll

| July 5, 2023 1:00 AM

Highest Honors - Class of 2023

Sydney S. Bailey, Ashlynn A. Bishop, Hannah A. Black, Peyton N. Blood, Ava L. Boyd, Gavin J. Butler, Mia J. Carrico, Abigail E. Clubb, Carson J. Costello, Cole W. Courtney, Turner D. Cox, Hayden J. Crenshaw, Cameron C. Davey, Tara L. Dittman, Emily Dodd, Robert S. Dorame, Delaney C. Drummond, Wyatt J. Emerick, Savana Ethington, Heather M. Gertner, Sullivan J. Gilbert, Cadence J. Greenbank, Jonah A. Hain, Kaelin M. Haler, Bryce K. Hall, Kendall N. Hanson, Taylor G. Izzard, Lydia A. Jenkins, Brynn I. Johnson, Troy A. Johnston, Dylan F. Jones, Audrey G. Judson, Chloe B. Kelly, Ethan M. Keogh, Julie E. Klennert, Alexander N. Knoll, Joseph A. Kohal, Dax R. Larsen, Evan M. Lauer, Rylee I. Lumbert, Jillyann G. Maurice, Macy L. McLaughlin, Alexander J. Nipp, Jaidyn M. Osso, Lynsey R. Overturf, Nicholas R. Patrick, Jarom G. Priebe, Cooper M. Prohaska, Ella J. Robles, Amara L. Schoutens, Madeleine L. Sims, Wyatt M. Smalley, Elliot R. Smart, Keilani J. Smith, Payton R. Smith, Kaitlynn S. Spoerl, Hannah M. Stone, Lindsay S. Stubbs, Madison N. Symons, Sophia L. Tandy, Emma L. Thompson, Samuel A. Verharen, Luke J. West, Jake A. Whiting, Madeline C. Wigdahl, Rand J. Worman, Riley A. Yake

Highest Honors - Class of 2024

Olivia R. Arel, Joshua T. Averett, Audrey M. Bell, Lauren A. Bengtson, Hadley E. Boyer, Elliott L. Boyman, Avery G. Breaux, Grace J. Breisacher, Lola G. Bush, Tyler J. Conrad, Jameson J. Dale, Ann Marie Dance, Lance T. Emry, Jaynie M. Fagan, Carlie M. Flowers, Simon L. Gage, Simone K. Gonzalez, Shauna B. Hansen, Katie R. Hardy, Owen F. Harro, Kiley F. Hart, Cassidy J. Hilliker, Kendall M. Holecek, Hadley F. House, Maren Hover, Parker G. Johansen, Jenacey N. Johnson, Kelly E. Johnson, Jacob I. King, Laura R. Kliewer, Isabella O. Le, Maya E. Lowder, Cooper C. Mack, Angela L. Maiani, Lachlan M. May, Andrew P. Mazzarella, Abbigail S. McCall, Malana A. Moberly, Ella J. Morton, Abigail M. Moulton, April N. O'Quinn, Matthew J. Osterdock, Harriet M. Owens, Ava A. Parkinson, Daniel L. Paterson, Sage C. Pedersen, Austin J. Proctor, Emily R. Roah, Adrian D. Sanchez, Luukas J. Scarborough, Finley K. Sjostrom, Canyon J. Spencer, Alexa M. Stavros, Eden S. Stephens, Grayson R. Storey, Alexander M. Studebaker, Vivian J. Traina, Vanessa F. Villelli, Bear M. Weber, Grace N. Wickham, Kayla A. Willard, Annabell J. Wilson

Highest Honors - Class of 2025

Chief N. Allan, Evangeline G. Andrus, Jessica D. Auten, Charlotte J. Bailey, Sophia L. Bailey, Tucker O. Booth, Jake-Ryan A. Borowski, Brooklyn R. Brunn, Andrew D. Bruns, Lola C. Burns, Maximus S. Cervi-Skinner, Zackery J. Cervi-Skinner, Mckell D. Chatfield, Emma T. Christensen, Casey A. Cook, Rachel N. Corette, Camden L. Cotant, Benjamin M. Crabb, Ava B. Crebs, Mykinzie L. Cummings, Cade Y. Cutler, Ryder J. Deming, Olivia M. Estes, Zoey J. Evans, Olivia M. Fishback, Aleesia D. Foster, Madison A. Fraser, Reed C. Garrett, Paisley R. Goings, Alena L. Gonzalez, Sienna M. Grant, Payton C. Gray, Kelsey R. Green, Paige I. Hunt, Cooper L. Irwin, Payson A. Irwin, Arianna S. Johnson, Mya S. Jones, Lily M. Joubert, Connor J. Judson, Kyrie M. Kelson, Eleni K. King, Kyler F. Kirking, Hudson M. Kramer, Gabe K. Larsen, Amalie A. Larson, Maddox R. Le, Gracie S. Legg, Isabelle E. Lilley, Liam E. Martin, Sophia R. McGinnis-Green, Aden W. Mead, Sienna G. Mercado, Bryce A. Miller, Ella M. Moore, Amelia A. Morris, Adilyn B. Murphree,Noelle S. Murphy, Andrew E. Nelson, Holly J. Patin, Jessica R. Pierson, Kimberlee J. Priebe, Nathan J. Pulsipher, Nathan M. Ringger, Kyle B. Rohlinger, Alexa R. Scott, Emily R. Shafer, Sara E. Siegler, Nathan J. Simon, Kaylie A. Smart, Isaac A. Thorpe, Tyler S. Voorhees, Ronan G. Wallace, Sarah C. Williams, Caleb J. Wright, Atlas A. Zastrow

Highest Honors - Class of 2026

Aubrey Babbitt, Lyla G. Bailey, Lola V. Bell, Ryder J. Bishop, Kelsey I. Breaux, Bailey A. Bussanich, Kate E. Cannon, Bryton I. Coburn, Brianna L. Cohen, Ian C. Dahlin, Jane A. Dance, Stella B. Deitz, Emmaline R. Dirks, Izabella M. Entzi, Mica R. Erickson, Alexander M. Esposito, Emily L. Fehling, Carlee A. Fiora, Allie E. Frank, Ava J. Gabbert, Brady S. Gatten, Gianna K. Gonzalez, Milo A. Griebel, Annika E. Hain, Isaac T. Hildebrand, Aubree E. Hinchliff, Rachel E. Hudson, Madelyn G. Hunt, Lawrence L. Jackson, William L. Jackson, Jack L. Jenkins, Camden L. Johnson, Abigail G. Kendall, River C. Kermel, Fiona A. Knudsen, Madison H. Kohal, Alethea N. Konen, Abigail G. Linder, Alyx X. Mathews, Kate M. Mauch, Olivia K. May, Libby M. Morrisroe, Jeralyn K. Norris, Chloe H. Orear, Jackson H. Oswald, Brooklyn E. Parkinson, Sofia M. Peressini, Alyssa J. Robinson, Nora J. Ryan, David O. Schoeny, Lillian J. Shelley, Daniel M. Shou, Joshua K. Sine, Caroline K. Sisk, Amanda K. Sprinkel, Sarah K. Stone, Collin C. Stor, Caden D. Symon, Claire Thorpe, Danielle R. Todd, Caleb F. Torgenson, Phoenix M. Weber, Samuel J. Wilso, Alexis M. Wood, Nina F. Yap, Christian C. Young, Emily E. Zastrow

High Honors - Class of 2023

Jack D. Adams, Autumn M. Anderson, Peyton G. Anderson, Clare O. Asher, Reid R. Bartholdt, Sydney R. Beamis, Anna F. Betts, Jeffrey R. Beyersdorf, Levi J. Bird, Ethan L. Bishop, Isabella L. Blackstone, James P. Bogdanowicz, Mia B. Bond, Katie J. Booth, Riley R. Brewer, Kyle L. Bridge, Jayden B. Brown, Nathaniel C. Bullock, Noah R. Callins, Kahlan G. Carpenter, Caleb G. Chamness, Kaylee A. Coddington, Joseph A. Cohen, Madison N. Cummings, Seth D. Dansereau, Madelyn M. Day, Jocelyn A. Dennis, Joslyn M. Dimitri, Lei A. Dribben, Cooper L. Erickson, Colton M. Farrar, Liam C. Francis, Christian R. Fraser, Tayah D. Gibbs, Lily L. Givens, Saray M. Goode, Victoria L. Goodwin, Luke P. Green, Connor T. Griffin, Mikayla E. Hall, Emmalyn G. Hansen, Christopher C. Harrison, Vassar T. Harvey, Logan T. Haynes, Victoria R. Hern, Kate N. Hoopman, Kelli M. Hulbert, Samuel S. Isaksen, Ivy B. Jeffords, Annabelle E. Jewell, Aaron E. Johnson, Ethan A. Johnson, Gabriel D. Johnson, Seth M. Johnson, Andrew W. Karns, Keton M. Kelly, Kiahna R. Kirk, Lola F. Klein, Jack W. Kliewer, Lydia G. Laezz, Mavric S. Larsen, Judah C. Lauri, Christian J. Ledge, Addyson D. Little, Jackson H. Lucas, Natalya A. Lucero, Scott M. Lumbert, Alayna M. Mack, Jane E. Mauc, Aubree G. McElvany, Makiya R. McPhedran, Kaitlyn S. Miller, Carter N. Minster, Arianna G. Morris, Andrew T. Murphy, Chase R. O'Brien, Brooke E. Odenthal, Emma J. Okuniewicz, Taryn M. Olson, Kendall L. Omlin, Michaela C. Orr. Clarabelle I. Osborne, Nolan A. Overland, Carly M. Pearson, Ashton R. Phay, Charlie C. Pinto, Taylor M. Potter, Gabrielle I. Rebeck, Aeva M. Riley, Aidan C. Rodebaugh, Ethan L. Sayler, Cory M. Schlatter, Kristine M. Schmidt, Trevor J. Scoffield, Brennan J. Smith, Canyon J. Smith, Justice C. Staley, Gabriel M. Stiern, Roxanne E. Sundberg, Josselyn O. Sutich, Miranda C. Talley, Tessa N. Tandy, Taylor J. Torgerson, Kaitlyn A. Vach, Raelyn J. Wanamaker, Zakry L. Wenglikowski, Kruz X. Wheeler, Alli R. Whiteman, Melia A. Wiebusch.

High Honors - Class of: 2024

Cannon I. Adams, Julia K. Anderson, Alaina K. Arquette, Ashley J. Baeumel, Mason L. Baldwin, Zane S. Blattstein, Cara C. Brown, Jaden T. Brown, Kinsey R. Burke, Kathleen S. Callahan, Keaton G. Cameron, Kylin M. Chavez, Nolan D. Christ, Preston E. Coburn, Cole S. Coppess, Taryn L. Costa, Cameron L. Cox, Megan F. Cox, Camden M. Degraw-Tryall, Jillian G. Droll, Laura R. Duvall, Jace N. Eastlick, Ethan M. Edwards, Mercedes R. Ferra, Annika M. Fiora, Christopher J. Gabbert, Jaidon W. Green, Kenia K. Guzman, Chet C. Hanna, Owen L. Harris, Ella D. Hildebrand, Triniti E. Hill, Taylor R. Hooper, Andi Jane Howard, Joshua W. Hughes, Giabella W. Janke, Julia G. Johnson, Gabriel I. Jones, Sadie J. Jones, Joseph E. Kaitz, Justin R. Keimer, Jamison C. Kizziar Khawar, Brooke M. Langford, Tristian J. Larsen, Lillian M. Lowry, Nolan R. Ludwig, Hunter P. Martin, Remi C. Menier, Allison R. Merritt, Sadie E. Metteer, Olivia J. Naccarato, Jackson G. Nickel, Bailey M. Offutt, Camren M. Peebles, Luciano D. Pegoraro, Ethan K. Peterson, Madison N. Price, Grace A. Priest, Sebastian F. Rau, Carli J. Reeves, Aedan M. Reindel, Garrett J. Scheuermann, Ryder G. Schofield, Cailyn M. Sims, Carsen D. Speelman, Regan I. Spence, Ava G. Spranget, Sawyer J. Sternberg, Landon B. Stringham, Kammy N. Strong, Maizy E. Taylor, Kenzie M. Thompson, Benjamin M. Torres, Paige M. Wilton, Kira D. Wood Rhiannon E. Zaugg

High Honors - Class of 2025

Ellasynn B. Adams, Genesis A. Anderson, Carson E. Atkinson, Alyssa I. Barber, Kellan B. Beach, Isabella G. Berzoza, Logan R. Bradley, Eva L. Brown, Jayson M. Cady, Lily R. Call, Isaac W. Caudle, Beau J. Chandler, Kolbe J. Coey, Payton M. Conn, Reese M. Crenshaw, Ty M. Culton, Cylee E. Cynov, Megan M. Daggett, Addison E. Day, Nathan J. Doud, Asher D. Erb, Aniston E. Ewing, Flow H. Ferguson, Chloe A. Frank, Hadley P. Green, Kaydence E. Green, Elliot D. Haynie, Andy S. Humphreys, Natasha J. Johnson, Clayton D. Kennedy, Taicia E. Lopez, Isabel J. Mack, Evaloni A. Maile, Allie M. Marmon, Anna L. Martin, Kash M. Maurice, Jack D. Mayer, Brooklynn R. McCully, Jadyn L. McGinley, Brynn N. Medeiros, Connor M. Mongan, Sidney J. Mortensen, Madilyn S. Nelson, Maricela L. Nelson, Ezias J. Newell, Jackson D. Okuniewicz, Bodie N. Oliverio, Andrew M. Overland, Camerina L. Padilla, Claire M. Pestarino, William M. Pratt, Aiva L. Reed, Madyson L. Riley, Maxwell L. Riley, Morgan A. Rossberg, Caden R. Rowley, Landon W. Rusnak, Aaron J. Sadler, Maizy L. Sandoval, Alexander Shaporda, Katelyn G. Shell, Jackson S. Sims, Robin Cody J. Skreenock, Charli A. Smith, Adam M. Sonntag, Jack M. Spodnik, Kyle G. Taylor, Lincoln C. Tenney, Brayden J. Thomas, Rebecca D. Thompson, Allie M. Van Ditto, Abigail E. Varghese, Maara E. Washington, Mihret E. Washington, Leighton L. Wiebusch, Kilee I. Williams, Lexi L. Wuolle

High Honors - Class of 2026

Brooklyn J. Anderson, Dillon E. Apodaca, Oliver L. Arine, David C. Ball, Payton T. Bateman, Brooklyn A. Beck, Brooklyn E. Bickel, Willow G. Bosley, Carlee J. Bowmer, Erlena V. Bradley, Orion C. Burns, Anekin L. Burnworth, Adira M. Cadwallader, Jonathan D. Callahan, Krystal M. Clary, Caitlin R. Costello, Carson M. Dickey, Ashley L. Docherty, Casey M. Dolan, Michael L. Douglass Jr, Ryan B. Drappo, Rylin T. Eastman, Layla J. Everingham, Luke M. Ewing, Jaxon O. Fantozzi, Camryn E. Farrar, Reese E. Frank, Isaac E. Frati, Riley W. Frazier, Emma E. Hamilton, Shea E. Hammer, Andrew J. Hammontree, Avery E. Hart, Jake D. Hasso, Jake A. Holm, Shelby G. Howell, Lauren L. Hubbard, Beck J. Jacobsen, Ava C. Jaeger, Jocelyn M. Johnson, Dakota D. Keyworth, Allen J. Kibler, Abigail R. Kilburn, Kaiya A. Killingsworth, Morgan V. Knutson, Claire N. Kuhlmann, Rylan J. Ledger, Brooklyn A. Lininger, Colton J. Loisel, Henry A. Lowry, Brady A. Mack, Ally E. McBride, Alexander M. McCall, Evgeniya B. McGraw, Addelin B. Memmer, Asa T. Morton, Amber B. O'Brien, Keilie M. O'Neill, Brady J. O'Quinn, Brayden T. Osterdock, Keidren J. Page, Vance R. Palmer, Arin J. Patrick, Ty M. Paulin, Kaylee A. Paulson, Sawyer W. Pedersen, Andrew J. Phillips, Elisabeth C. Pjesky, Rylee M. Racanelli, Holly R. Reed, Savanah D. Robinson, Grady R. Scheuermann, Jocelyn A. Schey, Sophia P. Shtein, Justin S. Siercke, Delaney M. Snell, Abrie L. Sterbank, Grace L. Stevens, Parker S. Swink, Ian L. Taylor, Logan D. Thompson, Shayla J. Tyler, Sophia E. Vignale, Karisa J. Wallis, Aiden A. Walter, Macy M. Walters, Theodore R. White, Emma A. Wiebusch, Dacia C. Wilder, Brooke S. Williams, Kylen M. Williams, Caleb A. Wilson, Natalie L. Wyant, Gabrielle S. Zentner

Honors - Class of 2023

Samuel W. Allen, Garrett T. Anderson, Libby L. Awbery, Ryenne J. Ayers, Dylan W. Bailey, Catherine G. Bakken, Kendell L. Bentley, Karsyn H. Bowlin, Jesse H. Brown, Kytriana R. Burrel, Lilly A. Byers, Bennion H. Cannon, Aurora L. Carpenter, Colin R. Cherny, Annika L. Clevenger, Gabriel J. Danser, Elise G. Frazier, Christian J. Giao, Bradley J. Gomez, Alberto A. Guerrero Jimenez, John R. Haynes IV, Sunny K. Hunt, Wesley A. Jenkins, Miles H. Kamara, Alex R. Kneeland, Matilyn P. Knight, Herbert M. Lacy, Carter D. Lindell, Lesieli E. Maile, Logan J. Markowski, Ashlyn L. McGinley, George F. Metcalf, Angelo B. Miller, Olivia L. Mitchell, Christopher W. Mongan, Jaykob A. Morse, Makenzie D. Neal, Berkley M. Owens, McKenna C. Pfister, Logan P. Rogers, Landen W. Rowley, Joshua E. Scaletta, Dylan S. Secord, Kyle N. Seman, Gracie L. Shawver, Mason J. Shore, Hayley A. Smalley, Bryce M. Stockton, Cooper G. Surplus, Benjamin D. Terry, William C. Tigert Jr, Ethan M. Vincent, Kyla M. Wallis, Branson K. Whitby, Katelyn G. Zastrow

Honors - Class of 2024

Bode B. Alexander, Dylan J. Anderson, Sophie H. Asher, Lexi J. Bateman, Ellie R. Berger, Nicole M. Best, Adelaide K. Bowman, Candice R. Brown, Alexis S. Burg, Olivia D. Caudle, Jordan W. Comstock, Janie R. Curl, Spencer L. Daniels, Andrea M. Durr, Nathaniel J. Egan, Mirra S. Elliott, Jonathan E. Ellison, Logan J. Fehling, Austin R. Forsberg, Gabriel J. Grassel, Brady J. Hicks, Anya S. Hills, Jahkiah T. Hills, Joshua D. Hoit, Kate M. Hopper, Dylan W. Hubble, Bailey M. Jaworski, Rhianna M. Kent, Hank G. Knoblich, Gunner T. Larson, Madison T. Littlefield, Lilli B. Loken, Kameron J. Martinez, Luke E. May, Albany S. McLaughlin, Preslie A. McLaughlin, Kasy L. Moe, Nicholas S. Monter, Tyler M. Montgomery, Kelly J. Morgan, Aubrie J. Morgenstern, Bryson B. Muckenthaler, Cooper N. Oakland, Logan B. Orchard, Emma E. Paulsen, Isabella R. Platt, Lilliana C. Raynor, Cole P. Reid, Elliana R. Rietze, Shea A. Robertson, Trevor A. Rodda, Walter P. Rohr, Brody M. Schultz, Janelle Shaporda, Laney J. Simpson, Tatiana A. Smith, Luke A. Staudacher, Ryan B. Steinberg, Zane C. Steininger III, Andrew E. Stewart, Anna L. Stockham, Dillon J. Szas, Emily L. Szmania, Jaron J. Voeller, Brody M. Walters, Dayn A. Weaver, Madison J. Wickens, Marshall R. Wolfe, Wyatt J. Young

Honors - Class of 2025

Taylor M. Archibald, William R. Beckenhauer, Alana M. Black, Chloe J. Burke, Kelsey L. Carroll, Isabelle M. Covey, Jordyn R. Cox, Erin E. Daly, Ava J. Dircksen, Gavin W. Duvall, Jade C. Estes, Emmerson G. Foote, Callysta D. Gastis, Hattie A. Givens, Keaton J. Gust, Richard M. Hackett, Makena R. Halone, Elizabeth J. Hardy, Mattie P. Hart, Helaina M. Haws, Blake N. Haynes, Ellie M. Hebert, Chloe N. Homer, Maxence P. James, Lucas G. Johnson, Alexander R. Jones, Reese R. Kinerson, Isabella M. Kinsey, Stella B. Konrath, Landon J. Lacaria, Geneva G. Liedberg, Quentin R. Lien, Gabriella J. McEvoy, Evie L. McFarlane, Landon J. Melville, Arabella E. Mooring, Katelyn E. Murray, Jack D. Murrell, James P. Naulin, Kaya D. Nielsen, Luke C. Odenthal, Mindi S. Overholt, Graycee K. Palaniuk, William H. Park, Jack A. Perry, Kason L. Pintler, Kendall R. Puckett, Gabrielle M. Ramirez, Kaya N. Richmond, Izabella M. Romans, James A. Roose, Max A. Schnabel, Tyler J. Smith, Amber M. Strong, Reed Y. Sylte, Hope N. Throm, Lauren A. Valentine, Kyle C. Waddell, Carter J. Walker, Mia R. Washburn, Andrew R. Webb, Elizabeth A. West, Kai J. Wheeler, Zane E. Willingham, Christopher A. Zabel

Honors - Class of: 2026

Elyja C. Abell, Tucker J. Ackerman, Trent R. Armstrong, Elli S. Barnard, Skyler A. Breeding, Sheen M. Broncheau, Gianna C. Callari, Alexander J. Campbell, Avery T. Campbell, Allison B. Carrico, Kalealah R. Coleman, Caleb C. Conrad, Lillian G. Cronister, Cole M. Depriest, Hanna M. Donlan, Taylin M. Everingham, Drake D. Flowers, Blake M. Foulk, Abreham A. Gallegos, Caden B. Gimlin, Sierra L. Gooch, Alexis S. Gorton, Bevin I. Green, Selena S. Guzman, Walker E. Hawn, Bradley V. Herndon, Charlize F. Hidalgo, Sibley C. Higgins, Macie B. Hoffman, Sarah M. Isaksen, Jack D. Johnston, Rowan A. Keeton, Hezekiah M. Krell, Nasir J. Larsen, Madison M. Lee, Danika A. Lenocker, Tharan D. Lutner, Julian S. Lybarger, Marcus L. McFadden, Macie Q. Milette, Abigail M. Neff, Rylee R. Ouellette, Logan D. Peach, Kaylee M. Pederson, Lillian G. Phillips, Allison M. Porcello, Ashlyn T. Provost, Mitchell D. Rietze, Jude L. Riley, Cash M. Schmidt, David B. Scott, Ryan E. Scott, Ayden D. Sitko, Teagan R. Slusher, Seth M. Stevens, Clarissa S. Susca, Noah A. Toto, Velena B. Van Noy, Jaiden I. Williamson