Weekend TV/Radio highlights
SATURDAY
Television highlights
NBA
5 p.m. Oklahoma City at Houston NBATV
NHL
10 a.m. Edmonton at N.Y. Rangers NHLN
4 p.m. Toronto at Pittsburgh NHLN
COLLEGE MEN’S BASKETBALL
9 a.m. Maryland-Baltimore County at Georgetown FS2
9 Houston Christian at Missouri SECN
9:30 Hampton at Wake Forest ACCN
11 Niagara at St. John’s FS2
1 p.m. Columbia at Providence FS2
5 St. Thomas (Minn.) at Utah PAC12
5:30 Chicago State at Marquette FS2
Emerald Coast Classic
Championship
4 p.m. Iowa vs. TCU CBSSN
COLLEGE FOOTBALL
9 a.m. South Carolina at Clemson KXLY
9 Rutgers at Maryland BTN
9 Western Kentucky at Florida Atlantic CBSSN
9 Georgia Tech at Georgia ESPN
9 West Virginia at Oklahoma State ESPN2
9 Coastal Carolina at James Madison ESPNU
9 Michigan at Ohio State KAYU
11 Grambling State vs. Southern at New Orleans KHQ
Noon Louisville at Kentucky SECN
12:30 p.m. Oregon at Oregon State KXLY
12:30 Wake Forest at Duke ACCN
12:30 Purdue at Indiana BTN
12:30 Auburn at Alabama KREM
12:30 UAB at Louisiana Tech CBSSN
12:30 Minnesota at Wisconsin ESPN
12:30 Memphis at SMU ESPN2
12:30 Troy at Arkansas State ESPNU
1 Iowa State at TCU KAYU
1 Michigan State at Penn State FS1
1 Utah at Colorado PAC12
4 LSU at Texas A&M ESPN
4 UCF at South Florida ESPN2
4:30 Notre Dame at USC KXLY
4:30 Tulsa at Houston ESPNU
4:30 Oklahoma at Texas Tech FS1
4:30 Tennessee at Vanderbilt SECN
5 Pittsburgh at Miami ACCN
5 Kansas at Kansas State KAYU
6 Air Force at San Diego State
7:30 Washington at Washington State ESPN
8 BYU at Stanford FS1
FCS Playoffs, first round
7 p.m. Southeast Missouri State at Montana ESPN2
COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL
4 p.m. Wisconsin at Ohio State BTN
6 Minnesota at Nebraska BTN
GOLF
6:30 a.m. European LPGA, Joburg Open, third round GOLF
6:30 p.m. DP World Tour, Australian PGA Championship, final round GOLF
SKIING/SNOWBOARDING
9:30 a.m. Killington Cup KHQ
MEN’S SOCCER
FIFA World Cup, Group stage
5 a.m. Poland vs. Saudi Arabia, Group C FS1
8 France vs. Denmark, Group D FS1
11 Argentina vs. Mexico, Group C FS1
FA Cup
7:10 a.m. Farnborough at Wrexham AFC, second round ESPNEWS
TENNIS
Davis Cup, semifinal
4 a.m. Italy vs. Canada TENNIS
Streaming highlights
11 a.m. Grambling State vs. Southern at New Orleans KHQ
Radio highlights
COLLEGE FOOTBALL
8 a.m. On the Goal Line with Jim Walden KGA 1510/103.5 FM
9 Michigan at Ohio State ESPN 700/105.3 FM
7:30 Washington at Washington State KXLY 920/100.7 FM
FCS Playoffs, first round
4 p.m. Idaho at Southeastern Louisiana 92.5 FM/1080 AM
WHL
6 p.m. Spokane at Tri-City KGA 1510/103.5 FM
SUNDAY
Television highlights
NFL
10 a.m. Tampa Bay at Cleveland KAYU
1 p.m. Las Vegas at Seattle KREM
1:25 L.A. Rams at Kansas City KAYU
5:15 Green Bay at Philadelphia KHQ
BASKETBALL
NBA
5 p.m. Dallas at Milwaukee NBATV
G-LEAGUE
Noon Austin at Birmingham NBATV
NHL
11 a.m. Arizona at Minnesota NHLN
4 p.m. Winnipeg at Chicago NHLN
5 Seattle at Anaheim ROOT
COLLEGE MEN’S BASKETBALL
9 a.m. Rhode Island at Boston College ACCN
10 East Tennessee State at Georgia SECN
Noon Yale at Colorado PAC12
Noon Saint Louis at Auburn
2 p.m. Miami at UCF ESPNU
2 Alcorn State at Arizona State PAC12
4 Bellarmine at UCLA PAC12
ESPN Events Invitational
Fifth-place game
8 a.m. Stanford vs. Memphis ESPNU
Championship
10 Mississippi vs. Oklahoma ESPN
Third-place game
2 p.m. Siena vs. Seton Hall ESPN2
Seventh-place game
4:30 Florida State vs. Nebraska ESPNEWS
Phil Knight Legacy Invitational
Championship
12:30 p.m. Duke vs. Purdue KXLY
Third-place game
4:30 Xavier vs. Gonzaga ESPN
Fifth-place game
TBA Florida vs. West Virginia TBA
Seventh-place game
TBA Oregon State vs. Portland State TBA
Phil Knight Invitational
Third-place game
12:30 p.m. North Carolina vs. Alabama ESPN
Championship
7 Iowa State vs. UConn ESPN
Fifth-place game
TBA Portland vs. Michigan State TBD
Seventh-place game
TBA Villanova vs. Oregon TBD
COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL
11 a.m. East Carolina at Virginia ACCN
1 p.m. Coastal Carolina at Wake Forest ACCN
Phil Knight Legacy Invitational
Championship
10 a.m. UConn vs. Iowa KXLY
Third-place game
10 Duke vs. Oregon State ESPN
Phil Knight Invitational
Championship
1:30 p.m. North Carolina vs. Iowa State ESPN2
Third-place game
10 a.m. Oregon vs. Michigan State ESPN2
COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL
4:30 p.m. NCAA Tournament Selection Show ESPNU
GOLF
9:30 a.m. European PGA, Spanish Women’s Open, final round, tape GOLF
FIGURE SKATING
12:30 p.m. Grand Prix of Figure Skating, tape KHQ
HORSE RACING
9 a.m. America’s Day at the Races FS2
SKIING/SNOWBOARDING
9:30 a.m. Killington Cup KHQ
MEN’S SOCCER
FIFA World Cup, Group stage
2 a.m. Japan vs. Costa Rica, Group E FS1
5 Belgium vs. Morocco, Group F FS1
8 Croatia vs. Canada, Group F FS1
11 Spain vs. Germany, Group E FS1
WOMEN’S SOCCER
D1 Arkema
7:30 p.m. Lyon at Paris FC, tape CBSSN
TRIATHLON
11 a.m. Ironman World Championships, tape KHQ
TENNIS
Davis Cup, championship
4 a.m. Australia vs. TBA TENNIS
RODEO
1 p.m. PBR, Unleash the Beast Tucson CBSSN
Radio highlights
NFL
1 p.m. Las Vegas at Seattle 94.5 FM
5:20 Green Bay at Philadelphia 92.5 FM/1080 AM
COLLEGE MEN’S BASKETBALL
3 p.m. Eastern Washington at Florida International ESPN 700/105.3 FM
WHL
5 p.m. Everett at Spokane KGA 1510/103.5 FM