Basketball, bowling, gymnastics and more
COEUR d’ALENE RECREATION
Youth volleyball camp: The Coeur d’Alene Recreation Department will co-sponsor, with the North Idaho College women’s volleyball team, a volleyball clinic for grades 1-4 and grades 5-8.
Registration is Feb. 1-28 or until the clinic is full. Registration will take place at the Coeur d’Alene Recreation department, 710 Mullan Ave. This clinic offers four 90-minute sessions of instruction. The clinic will take place Mondays and Wednesdays in March beginning March 4.
Cost is $35, which includes a free volleyball T-shirt for all kids enrolled in program.
RATHDRUM PARKS
AND RECREATION
Soccer
Jan. 26
Winter kickers (3- & 4-Year-old indoor Soccer): Kacen Lohmiller (5), Luke Jabbay (1), Declan Hughes (1), Braelynn Yaryan (11), Britney Wright (8), Bennett McBroome, Avery Terry (1), Guster Stevens (1), cole Luzzo (2), Evelyn Gray (4), Mikia Hodgkins (14)
Basketball
5th and 6th Grade Girls: Sydney Lawer (2), Lacie Tyler (2), Summer Loutzenhiser (2), Miley Sund (10), Elizabeth West (4), Emily Louise (12), Cali Catron (8), Emalee Wood (2), Reese Allaway (12), Evelyn Wilding (16), Paige Kennedy (6), Ella Young (6), Sarah Gregory (6), Sofia Becker (2), Lily Klein (2)
5th and 6th Grade Boys: Owen Humphreys (4), Jacob Larcher (8), Skylar Newton (4), Jaden Ferrer (2), Mason Hensley (15), Aric Chapman (4), Jacob Baldwin (4), Noah Bodak (2), Jaxon Holdahl (4), Ezra Benson (14),Maverick Gerrior (2), Evan Wallace (8), Rowen Cain (6), Hunter Stewart (6), Ryan Craner (2), Bransen Gurney (12), Jacob Holan (4), Dylan Scott (8), Blake Brooks (6), Gage Briggs (4), Zachary Cook (8), Jay Johnston (2), Terry Davis (4), Caius Tebbe (4), Graham Poteet (8)
HAYDEN RECREATION AND COMMUNITY EVENTS
Basketball
Jan. 26
3-4 Girls
American Family Insurance: Kami Brockway 6 pts; Payton Brown 2 pts; Piper Giovanelli 2 pts; Brynlee Johnston 14 pts
Heritage Shores Realty: Marissa Benson 4 pts; Kimiko Blickenderfer 4 pts; Lyric Fink 4 pts; Claire Percival 4 pts; Reese Vanek 3 pts
Holy Family Catholic School: Ollie Dudley 2 pts; Estella 4 pts
Magnuson McHugh & Co: Ellie Hunt 4 pts; Mya Karns 2 pts; Kalin McCarthy 4 pts; Olivia Oss 10 pts; Chaysee Umhefer 8 pts
Super 1 Foods: Madilyn Dinning 6 pts; Seraina Geesman 12 pts; Ella Hill 2 pts
Synergy: Saphirra Addy 2 pts; Kyrsten Moore 2 pts; Ava Robertson 4 pts; Paytland Schnell 10 pts
3-4 Boys
Andy’s Heating & Cooling: Kyler Harrison 2 pts; Micaiah Huggins-Vedder 6 pts; Collin Wright 8 pts
Bestway Spray: Jayden Black 6 pts; Nicholas Flesman 4 pts; Troy Seymour 4 pts; Alex Torres 4 pts
Fuse Excavating, LLC: Rowdi Gunderson 2 pts; Tucker Locke 2 pts; Brody Martin 4 pts; Peyton Pool 4 pts; Colton Slife 14 pts
Hayden Discount Cinemas: Nickolas Franssen 4 pts; Creighton Lehosit 4 pts; Noah Radke 4 pts; Josh Sampson 10 pts; Carter Tuck 4 pts
Lakeside Pediatrics: Waylon Hinderager 8 pts; Dylan Shoaff 8 pts; Cameron Shoaff 6 pts
Little Smiles Pediatric Dentistry: Jack Daigle 2 pts; Hunter Davis 2 pts; Tyler Zachary 4 pts
Saturday Night, Inc.: Garrett Cleveland 4 pts; Cruz Conces 4 pts; Evan Mielke 4 pts
Tapley Cabinet Works: Masen Bates 2 pts; Johnny Hill 2 pts; Roman Wullenwaber 2 pts
5-6 Girls
Adapt All Stars: Keira Botts 4 pts; Annabelle Carr 2 pts; Lanie Carter 11 pts; Lillian Sherar 2 pts
Fuse Electric: Helen Oyler 4 pts; Kate Siers 6 pts; Claire Thorpe 4 pts; Laythia Warner 14 pts
Hayden Discount Cinemas: Ashland Schnell 16 pts
Meine Insurance: Game #1 Reagan Meine 2 pts; Lauren Rook 3 pts; Hannah Taylor 4 pts
Game #2 Maddie Gilmore 2 pts; Lauren Rook 2 pts; Sophia Vignale 3 pts
Precision Landscape: Kinley Evarts 1 pt; Kai Kropf 2 pt; Abby Lind 1 pt; Aaliya Lopez 2 pts; Lily Smith 6 pts; Jolie Spindler 9 pts; Chloe VanVolkinburg 8 pts
5-6 Boys
Bestway Pest Control: Sean Cehr 6 pts; Ohlson Clyne 6 pts; Rylan McDill 1 pt; Logan NOble 6 pts; Alex Rocha 14 pts; Michael Spoerl 8 pts
Dr. Dance Dentistry for Kids: Lochlan Cleary 6 pts; Brayden Fredericks 4 pts; Brennan McCrea 2 pts; Garrett Snyder 6 pts
Fred’s Plumbing: Jayden Burns 2 pts; Nicholas Ohmes 2 pts; Nathan Pulsipher 8 pts; Cooper Yake 20 pts
Hayden Vision Source: Kaemon Barnett 16 pts; Liam Clarke 4 pts; Cooper George 4 pts; Logan Leveque 7 pts; Jaxon Pearcy 4 pts; Michael Samms 4 pts
Lancaster Market: Joey Biondo 2 pts; Kolbe Coey 12 pts; Tysen Gersdorf 10 pts; Cannon Kaufman 10 pts; Jaxen Lillie 10 pts; Carter Zinnecker 2 pts
Life Vantage: Carter Jockheck 5 pts; Tyvon Menghini 12 pts; Carter Siers 15 pts; Evan Williams 16 pts
McDonald’s: Elliott Hardy 2 pts; Ryan Harbour 2 pts; Ethan Lamb 2 pts
SmithCraft Builders, LLC: Tanner Franklin 8 pts; Gabriel Jones 2 pts; Jordan Sakae 4 pts; Aidan Smith 2 pts
7-8 Boys
Architects West: Braydn Arrieta 18 pts; Zeb Blattstein 2 pts; Brady Hicks 6 pts; Aidan Stewart 2 pts; Aiden Stidman 2 pts; Colter Wiltsie 9 pts
Assure Drug Detection: Parker Adams 5 pts; CJ Harshfield 2 pts; Lash Laker 2 pts; Michael Locke 6 pts; Colton Medeiros 2 pts; James Niggemann 4 pts; Daniel Russell 2 pts
Steel Structures America: Elijah Abbott 2 pts; Turner Cox 14 pts; Nolan Ludwig 1 pt; Nolan Oyler 6 pts; Sawyer Sternberg 4 pts
Synergy: Dylan Secord 6 pts; Canyon Smith 17 pts; Cooper Surplus 9 pts; Jack Westray 3 pts
3rd-4th Grade Boys Competitive Standings
NIE 2-0
CDA Tribe 1-0
Running Rebels 1-0
Sandpoint Future 1-0
Snipers 1-0
Brad’s Ballers 0-1
CDA Thunder 0-1
Hoopsters 0-1
Holy Family Catholic School 0-1
Husky Elite 0-1
Idaho Forest Group 0-1
3rd-4th Grade Girls Competitive Standings
NIE 2-0
Post Falls Elite 1-0
Baby Hawks 0-1
CDA Tribe 0-1
Northwest Sparks 0-1
5th-6th Grade Boys Competitive Standings
CDA Tribe 1-0
Coeur City 1-0
North Idaho Fusion 1-0
Silver Valley Wildcats 1-0
Hayden Bulldogs 0-1
NICS 0-1
Pioneer Title 0-1
Sting Timbers 0-1
Sandpoint Future 0-0
North Idaho Storm 0-0
POST FALLS PARKS
AND RECREATION
Basketball
Jan. 26
1st/2nd Boys
AllKlean Carpet Cleaning & Restoration - Mason Deschamps 6 points, Everett Heidt 8 points, Garrett Smith 6 points
Cannon Hill Industries Inc.- Tyler Boviall 6 pints, Jackson Chisholm 4 points, Nathan Fitzpatrick 8 points, Paxton Worthington 2 points
CW Wraps & Marketing – Zachary Anderson 4 points, Gabriel Carlino 8 points, Brycen Drapeau 4 points
Knudtsen Chevrolet Ash – Kohen Hedge 6 points, Lane Hildesheim 4 points, Bobby Hunter 2 points, Wyatt Langhans 24 points, Owen Mercier 2 points, Henry Thurston 6 points.
Knudtsen Chevrolet Brown – Jeremiah Cade 18 points, Holden Carpenter 4 points, Evan Parker 4 points, Canon Tremayne 4 points.
Knudtsen Chevrolet Jade – Porter Berend 10 points, Treyson Blodgett 6 points, Noah Galvan 2 points, Hudson Ryan 8 points
Knudtsen Chevrolet Orange – Preston Lari 4 points, Jack Lashar 2 points, Jaxon Switzer 2 points
Knudtsen Chevrolet Purple – Ashton Elwell 2 points, Tate Merry 20 points, Caleb Sifford 2 points, Jackson 22 points
Knudtsen Chevrolet Red – Gunner Frank 2 points, Cash Roberts 10 points, Colt Schlotthauer 6 points, David Zinter 2 points.
Knudtsen Chevrolet Royal – Cayden Coleman-Taylor 4 points, Wesley Fisher 10 points, Jameson Garnett 2 points, Carter McNearney 6 points, Nathan Sorenson 2 points, Blake Stokes 4 points.
Knudtsen Chevrolet Yellow – Jaxon LaFountain 12 points, Peter Ratcliffe 12 points, Hunter Realmuto 8 points, Connor Sigler 2 points.
Little Smiles Pediatric Dentistry – Morgon Desimoni 10 points, Tanner Leiser 12 points, Jaxin Medrano 6 points.
Post Falls Family Medicine – No Scores Recorded
Reliable Towing – James Munsey 4 points, Collin Rzepa 20 points, Skyler Schnetter 2 points
Stateline Speedway - Brennan Byrne 2 points, Connor Kenyon 2 points, Samson Kjar 4 points, Braylon Mckenzie 8 points, Micah Miller 16 points, Tait Tufte 2 points.
Titan Pump Inc. - Breesen Ellis 4 points, Sakiyas Scott 8 points
1st/2nd Girls
ETCO – Athena Coontz 4 points, Kalli Realmuto 8 points, Ella Rude 10 points, Juliana Rude 2 points
Dairy Queen - Jerzey Franks 6 points, Jaren Stottlemyre 14 points, Riley Zirker 2 points.
Jump for Joy – Riley Legg 18 points, Quin Paulson 6 points, Sophia Vega 4 points, Layne Whiteman 18 points.
Knudtsen Chevrolet-Blue: Sophia Chavez 2 points, Ariah Clemens 2 points, Grace Little 6 points.
Knudtsen Candy Pink ; Charlize Asper 10 points, Hailey Farr 4 points, Addie Kamps 2 points, Brie Pulsipher 12 points
Knudtsen Chevrolet-Sangria: Kyal Carlson 8 points, Brynley Hillyard 10 points, Olivia Merry 6 points, Savannah Stevens 18 points.
Knudtsen Chevrolet – Yellow: Abby Brown 4 points, Brooke Frankenberg 4 points, Isabel Heath 4 points, Allison Wood 14 points.
Reliable Towing – Kamryn Erickson 4 points, Everlee Powell 18 points, Kylie Schnetter 6 points, Brylee Topp 10 points.
3rd/4th Boys
Knudtsen Chevrolet Black – Nate Bevacqua 6 points, Trent Boardman 10 points, Erik Branon 6 points, Jevvyn Lee 19 points, Finley Odell 4 points, Brody Weitz 4 points.
Knudtsen Chevrolet Safety Orange – Brandon Antoine 1 point, Karl Berend 11 points, Cody Mitchel 4 points.
Knudtsen Chevrolet Red – Trevin Davis 1 point, Collin Wright 12 points, Adrian Wright-Acosta 2 points
Lakers – Ryder Lisonbee 2 points, Daniel Martin 10 points.
Lakeview Financial – Griffin Carpenter 5 points, Carter Condon 2 points, Braydon GreenSky 4 points, Braden Quinn-Nowlin 2 points, Hudson Rossi 2 points, Jacob Villegas 2 points.
Mendenhall Timber Inc. - Harvey Jackson 8 points, Tristan Lange 4 points, Mason Leiser 2 points, Gage Peterson 4 points, Kyler Tunnell 4 points.
Northwest Specialty Hospital - Marcus Kuplack 15 points, Cope Palmer 1 point, Blake Wise 12 points.
River City Animal Hospital – Dawson Dretke 2 points, Chandler Glassmoyer 2 points, Aaron Johnson 6 points, Colten Miles 2 points
River City Physical Therapy – Tavion Cade 6 points, Weston Goodner 4 points, Mason Jones 8 points, Carson Zook 6 points.
Viking Construction – Wyatt Blackorby 16 points, Benjamin Rubio 2 points
3rd/4th Girls
7 Day Dental – Victoria Ellwood 14 points, Jaya Felix 6 points, Katalina Johnson 8 points, Isabell Owen 4 points.
Century Publishing – Katelynn Click 2 points, Jayden Johsnon 2 points, Alivia Ludwig 2 points, Kenny Mckelvie 2 points
Champion Concrete- Emery Giurlani 2 points, Rylan Morrison 6 points, Lexie Picchione 6 points.
J.Lee Designs – Finley Carpenter 16 points, Ainsley Parker 2 points, Kelsey Potts 4 points, Aaliyah 2 points, Lily Still 2 points.
Megasauruses (Megan Leary Real Estate) – Samantha Hudson 6 points, Piper Schlotthauer 10 points, Emmalyn 12 points, Taylor Wilcox 6 points.
Three Trees Landscaping Inc. – Zoey Flechinger 4 points, Chloe Hite 2 points, Olivia Langhans 6 points.
5th/6th Boys
Auto Credit Sales – Nick Hoagland 6 points, Ril Rossi 11 points, Jace Wagner 3 points, Zackery 6 points.
Blue Dog RV – Evan Ehrmantraut 16 points, Logan Lamb 8 points, Skky Redli 6 points, Tarin Ruppel 2 points, Troy Stemmene 4 points,
Hagadone Dirctories – Devin Burton 6 points, Ayden Cirrincione 2 points, Noah Weitzel 4 points, Dominic Wilhelm 13 points.
Kootenai Animal Hospital- Kaleb Anderson 20 points, Ronin Cansino 2 points, Alex Dean 2 points, Ethan Fish 4 points, Shawn Hudson 12 points, Jacob St Marie 4 points.
Nate’s New York Pizza - Kodyn Foreman 2 points, Charles Guzman 2 points, Alex O’Neel 7 points, Carter Pratt 2 points
North Star Storage – Jonas Brown 4 points, Xander Maurer 9 points, Ayden Pulsipher 10 points, Donald Shaw 2 points, Kaiden White 2 points.
Paul Bunyan - Vinne Coffey 5 points, Micah Jones 2 points, Leo Redding 2 points, Parker Taus 6 points, Gavin Voigt 4 points.
Super 1 Foods – Raymond Brown 6 points, Brandon Felix 17 points, Cyris Gardner 6 points, Jaedon Granado 2 points, Jordan Hudson 2 points, Troy Nash 4 points, Mark Rubio 4 points
5th/6th Girls
Bare Flooring- No Score Recorded
Dickinson Insurance- Crissy Dolence – 18 points, Brooklyn 2 points, Paige Wilcox 16 points.
Fox Trailers – Reese Alexander 6 points, Annie Dawson 2 points, Cameron Floyd 10 points, Taylor 4 points, Keely Harmon 6 points, Danielle Oporeza 2 point, Aundrea Perez 2 points.
Peach Orthodontics – Emma Frankenberg 2, Avelyn 1 point, Emma Knapp 3 point, Kirah 6 points.
Seright’s Ace Hardware – No Score Recorded
Washington Trust Bank – Clarity Fisher 12 points, Abigail Hoefling 2 points, Kylie Johnson 10 points, Corbyn Ziegler 10 points, Mckenna Zimmerman 4 points.
7th-9th Boys
Awards Etc – Quinlan Campanella 6 points, William Frear 12 points, Wyatt Frear 6 points, Jesse Kemp 10 points, Tre Krzysiek 2 points, Caden Schneider 4 points, Damon Starr 11 points, Camren Wells 8 points.
Bennett Realty Group – Jack Bennett 8 points, Maddox Callihan 16 points, Kyle Chamberlain 4 points, Jackson Gosch 16 points, Logan Schulze 13 points.
Brumbach Dentistry - No Scores Recorded
North Idaho College – Ethen Lingman 2 points, Kobi Love 6 points, Austin Manley 6 points, Dominic Toldness 8 points, Makai Walton 2 points
Rathdrum Parks and Rec – No Scores Recorded
Spirit Lake Parks and Rec – No Scores Recorded
BOWLING
River City Lanes
Jan. 26
JUNIORS
BOYS
HIGH SCRATCH GAMES — Luke English 247, Tate Moylan 245, Cassidy Peacock 216, Neal Huber 213.
HIGH SCRATCH SERIES — Tate Moylan 634, Holden LaMastus 545, Conner Yokomizo 539, Neal Huber 537.
GIRLS
HIGH SCRATCH GAMES — Ellie Powell 232, 181, Brycee Nuxoll 138, Mackenzie Couch 132.
HIGH SCRATCH SERIES — Ellie Powell 535, Mackenzie Couch 379, Brycee Nuxoll 346, Surrenady Alires 341.
PREPS
BOYS
HIGH SCRATCH GAMES — Jacob Moore 142, Westin Herbert 136, Alex Higgins 108.
HIGH SCRATCH SERIES — Westin Herbert 340, Jacob Moore 326, Alex Higgins 287.
GIRLS
HIGH SCRATCH GAMES — Addison Mueller 112, Bella Radan 112, Dakota Medina 111.
HIGH SCRATCH SERIES — Dakota Medina 296, Bella Radan 290, Abby Steffensen 287.
BANTAMS
BOYS
HIGH SCRATCH GAMES — Aiden Steffensen 100, Allyvia Fuchs 90.
HIGH SCRATCH SERIES — Aiden Steffensen 173, Allyvia Fuchs 165.
GIRLS
HIGH SCRATCH GAMES — Payton Alexander 87, 81.
HIGH SCRATCH SERIES — Payton Alexander 168, Dixie Conrow 140.
Jan. 24
HIGH SCHOOL
BOYS
HIGH SCRATCH GAMES — Brayden Herbert 246, 245, 205.
HIGH SCRATCH SERIES — Brayden Herbert 696, Holden LaMastus 551, Tate Moylan 541.
GIRLS
HIGH SCRATCH GAMES — Hailey Howard 181, 174, 173.
HIGH SCRATCH SERIES — Hailey Howard 528, Ellie Powell 397, Veronika Peacock 390.
Sunset Bowling Lanes
PeeWees
High Scratch Game Girl - Tori Graff - 72
High Handicap Game Girl - Lucy Goss - 152
Preps
High Scratch Game Boy - Nathan Beardsall - 148
High Scratch Series Boy - Brandon Gallegos - 323
High Handicap Game Boy - Andrew Kuespert - 215
High Handicap Series Boy - Camron Pike - 542
High Scratch Game Girl - Lexi Goss - 146
High Scratch Series Girl - Kaelyn Campbell - 236
High Handicap Game Girl - Kaylin Fisher - 201
High Handicap Series Girl - Jessabell Hart - 580
Juniors
High Scratch Game Boy - Wyatt Grunwald - 195
High Scratch Series Boy - Aaron Hast - 528
High Handicap Game Boy - Michael Clark - 263
High Handicap Series Boy - Tyler Schoen - 685
High Scratch Game Girl - Sophia Graff - 132
High Scratch Series Girl - Violet Hammond - 355
High Handicap Game Girl - Daphnee Hammond - 239
High Handicap Series Girl - Kristy Beardsall - 635
GYMNASTICS
Avant Coeur Gymnastics: Team ACG Girls traveled to Phoenix, Ariz., this past weekend to compete at the Arizona Grand.
The boys competed at the Flip Fest in Spokane, hosted by Dynamic Gymnastics on Jan. 18.
GIRLS
Level 2
Karly Harmon took 3rd on Vault with a 9.075, 3rd on Bars with a 8.900, 4th on Beam with a 8.300, 4th on Floor with an 8.700 and 3rd All-Around with a 34.975
Quinn Howard took 5th on Beam with a 8.100 and 7th All-Around with a 32.975
Lucky Call took 4th on Vault with a 9.025, 4th on Bars with a 8.775, 3rd on Floor with a 8.750 and 4th All-Around with a 34.300
Analise Garcia took 3rd on Beam with a 8.400, 5th on Floor with a 8.625 and 5th All-Around with a 34.150
Level 4
Sage Kermelis had a high of 8.375 on Vault
Ashlyn Beecher had a high of 8.925 on Vault, took 4th on Floor with a 9.350 and took 7th All-Around with a 35.275
Avery O’Halloran had a high of 8.425 on Vault, and a high of 8.625 on Beam
Jeralyn Thong took 3rd on Beam with a 8.925, 4th on Floor with a 9.275 and 5th All-Around with a 35.350
Allison Scott took 6th on Floor with a 9.075 and 7th All-Around with a 34.425
Kayce George tied for 6th on Bars with a 9.050, and took 8th All-Around with a 34.075
Kennedy Phillips took 6th on Vault with a 8.775 and 10th All-Around with a 33.650
Hayden Hawke took 5th on Beam with a 9.200, tied for 5th on Floor with a 8.900 and tied for 67th All-Around with a 35.000
Kylie Beecher had a high of 8.300 on Beam
Level 6
Lavi Crain took 4th on Bars with a 9.025, 4th on Floor with a 9.400 and 9th All-Around with a 35.350
Monika Gonzales took 4th on Beam with a 9.425
Malia Uemoto had a high of 8.700 on Floor
Sara Rogers tied for 3rd on Bars with a 9.225 and took 7th All-Around with a 35.825
Elly Porter had a high of 8.575 on Bars and a high of 9.050 on Floor
Lizzy Porter had a high of 8.675 on Beam and a high of 9.000 on Floor
Sophie Hughes had a high of 8.900 on Beam and a high of 8.675 on Floor
Jasmine Quagliana took 6th on Beam with a 9.000, 1st on Floor with a 9.400 and 9th All-Around with a 35.125
Aliyah Williams had a high of 8.750 on Bars and a high of 9.100 on Floor
Eden Lamburth had a high of 8.650 on Bars and tied for 4th on Floor with a 9.325
Neve Christensen had a high of 8.650 on Floor
Daphne Perkins tied for 8th on Vault with a 8.700
Level 7
CC Bullock tied for 5th on Vault with a 9.050, tied for 3rd on Bars with a 9.275 and took 5th All-Around with a 36.475
Lily Call tied for 6th on Beam with a 9.075, took 3rd on Floor with a 9.550 and tied for 6th All-Around with a 36.425
Macy Uemoto took 8th on Beam with a 8.800 and had a high of 8.950 on Floor
Taylor Walker had a high of 8.550 on Vault and a high of 8.800 on Floor
Maddy Edwards tied for 3rd on Bars with a 8.775, took 7th on Floor with a 9.350 and 9th All-Around with a 35.025
Level 8
Maiya Terry took 4th on Bars with a 9.475, 3rd on Floor with a 9.475 and 10th All-Around with a 36.000
Danica McCormick tied for 4th on Beam with a 9.125, took 4th on Floor with a 9.500 and 5th All-Around with a 35.475
Madalyn McCormick had a high of 8.925 on Beam and took 7th on Floor with a 9.325
Mauren Rouse took 3rd on Beam with a 9.150, tied for 3rd on Floor with a 9.450 and took 4th All-Around with a 35.500
Level 9
Samantha Snow took 9th on Bars with a 8.425 and 10th All-Around with a 33.450
Xcel Silver
Dakota Hoch tied for 8th on Vault with a 8.900, took 9th on Beam with a 9.025 and tied for 3rd on Floor with a 9.425
Delaney Adlard took 7th on Vault with a 8.925 and had a high of 8.425 on Floor
River Kermelis had a high of 8.775 on Vault and a high of 8.850 on Floor
Karsen Carter had a high of 8.500 on Bars and a high of 8.350 on Floor
Aiva Reed took 5th on Vault with a 9.250, and tied for 6th on Floor with a 9.425
Xcel Gold
Hadley Boyer took 6th on Beam with a 9.325 and tied for 9th on Floor with a 9.300
Sammy Pereira had a high of 9.025 on Vault and tied for 2nd on Beam with a 8.975
BOYS
Level 4
Collin Scott took 2nd on Floor with a 9.200, 3rd on Pommel with a 9.300, tied for 5th on Rings with a 8.800 and took 3rd All-Around with a 52.600
Decker St. John tied for 5th on Floor with a 8.800, tied for 3rd on Rings with a 9.300, took 5th on Vault with a 8.900 and took 6th All-Around with a 52.500
Rylan Hawke took 6th on Pommel with a 7.400, tied for 7th on High Bar with a 7.200 and took 8th All-Around with a 44.100
Level 5
Wyatt Carr took 3rd on Pommel with a 10.100, 1st on Vault with a 9.100, 8th on High Bar with a 8.300 and 6th All-Around with a 51.700
Dylan Coulson tied for 5th on Pommel with a 9.900, tied for 2nd on Rings with a 9.800, tied for 3rd on PBars with a 8.400 and took 7th All-Around with a 51.500
Brayson Moore took 5th on Floor with a 8.700, tied for 7th on Rings with a 8.700, took 2nd on Vault with a 8.800, 6th on PBars with a 8.300 and 8th All-Around with a 51.400
John Glinski IV took 4th on Floor with a 9.000, 4th on Pommel with a 10.000, and tied for 8th on Vault with a 8.200
Level 6
Hudson Petticolas tied for 5th on Floor with a 8.400, took 3rd on Pommel with a 9.800, 5th on PBars with a 8.900, and 7th All-Around with a 48.900
Conan Tapia tied for 7th on Pommel with a 9.200, tied for 4th on High Bar with a 8.500 and took 8th All-Around with a 48.600
Blake Laird took 9th on Pommel with a 9.100, 3rd on Vault with a 8.900 and 10th All-Around with a 45.200
Level 8
Grayson McKlendin took 2nd on Floor with a 11.500, 1st on Pommel with a 11.600, 1st on Rings with a 11.500, 1st on Vault with a 10.900, 1st on PBars with a 11.200, 1st on High Bar with a 11.900 and 1st All-Around with a 68.600
Brandon Decker took 1st on Floor with a 11.700, 3rd on Pommel with a 10.900, 2nd on Rings with a 10.700, 2nd on Vault with a 11.00, 4th on PBars with a 10.900 and 2nd All-Around with a 64.800
Level 9
Jesse St. Onge took 1st on Floor with a 11.200, 2nd on Pommel with a 10.200, 1st on Rings with a 11.900, 2nd on Vault with a 10.400, 1st on PBars with a 11.700, 2nd on High Bar with a 8.200 and 1st All-Around with a 63.600
Caden Severtson took 1st on Pommel with a 11.900
Level 10
Kyle Morse took 5th on Floor with a 11.400, 2nd on Pommel with a 11.200, 5th on Rings with a 10.00, 2nd on PBars with a 11.400 and 5th All-Around with a 64.300
Henry Pals took 7th on Pommel with a 9.300, tied for 1st on Rings with a 11.400 and took 1st on PBars with a 11.500
JD
Daniel Fryling tied for 2nd on Floor with a 11.000, took 3rd on Pommel with a 9.100, 2nd on Rings with a 11.200, 1st on Vault with a 10.800, 2nd on PBars with a 10.600, 1st on High Bar with a 10.900 and 1st All-Around with a 63.600
Jon Winkelbauer took 4th on Floor with a 10.500, 1st on Pommel with a 10.200, 1st on Rings with a 11.500, tied for 3rd on Vault with a 9.900, took 1st on PBars with a 11.00, 3rd on High Bar with a 10.400 and 2nd All-Around with a 63.500
Aiden Rodebaugh took 1st on Floor with a 11.200, 2nd on Pommel with a 9.200, 3rd on Rings with a 10.800, tied for 3rd on Vault with a 9.900, took 3rd on PBars with a 9.800, 2nd on High Bar with a 10.600 and 3rd All-Around with a 61.500
Brayden Hoyt took 5th on Rings with a 8.400, 4th on PBars with a 9.600 and 4th on High Bar with a 8.800
Trey Brennan took 2nd on Floor with a 8.900, 1st on Pommel with a 8.500, 2nd on Ring with a 8.900, 3rd on Vault with a 9.100, 2nd on PBars with a 8.400, 1st on High Bar with a 9.600 and 1st All-Around with a 53.400
Malachii Organ took 1st on Floor with a 9.600, 3rd on Rings with a 8.700, tied for 1st on Vault with a 9.700, took 1st on PBars with a 8.600, 2nd on High Bar with a 9.400 and 2nd All-Around with a 52.400
Submit items for youth and non-varsity high school sports by noon Tuesday for publication Wednesday. Email stories and photos (in .jpg format) to sports@cdapress.com.
Information: 664-8176, Ext. 2019