Saturday, June 22, 2024
44.0°F

No headline

| August 6, 2019 1:00 AM

Coeur d’Alene High School Honor Roll

Semester 2, 2018-2019

4.0 — Higher GPA

12th Grade — Class of 2019:

Tyler S. Baldridge, Dylan B. Bengtson, Docker B. Bond, Natalie J. Buzolich, Olivia Carson, Allen W. Chatfield, Olivia N. Christ, Kyle J. Dewitt, Stephanie C. Fink, Alison R. Forster, Grace A. Gabriel, Charles A. Golden, Paxton G. Goodman, Stevie R. Gulman, Olivia K. Haakenson, Cooper T. Hansen, Samuel Q. Johnson, Hannah M. Jolly, Aidan A. Jones,Travis J. Kerr, Eden N. Kim, Lydia N. King, Katelyn M. Kinson, Jason A. Lukes, Mackenzie A. Lukes, Alexander M. Mackimmie, Zachary A. Mackimmie, Christopher T. McBride, Meike L. McCaw, Chiana McInelly, Emily M. Minerath, Madison M. Morris, Nicholas H. Pierce, Marcus L. Rozier, Erika J. Skindlov, Adelynn V. Smart, Sarah J. Smith, Lancelot A. Tetzner, Katherine J. Venera and Olivia G. Wilson.

11th Grade — Class of 2020:

Olivia K. Adams, Geneva J. Bengtson, Alivia G. Buchen, Noah C. Cobb, Megan E. Corette, Jerome M. Counts, Zoe J. Cox, Thomas C. Dittman, Kayla T. Dorame, Josiah C. Eberly, Genesis F. Elmore, Madison L. Fernimen, Lily M. Foster, Andrea G. Golden, Emma S. Griffitts, Joanna Hover, Jayden A. Johnson, Kassie L. Kielblock, Madeleine G. Kile, Gracie A. Kingsley, Alyssa R. Livingston, Kiannah J. Louie, Hailey J. Lyons, Angel M. Maxwell, Giavanna J. Mazzarella, Daelynn M. McInelly, Holland S. Memmer, Graciana Messier, Kristen N. Nethercott , Caroline E. Oswald, Matthew N. Overby, Zoe J. Potter, Nicholas D. Probst, Drake K. Prohaska, David P. Repsch III, Hunter L. Schueller, Ethan R. Skelton, Hailey M. Thomas, Kailee M. Turner, Jordan A. White and Malachi C. Witherwax.

10th Grade — Class of 2021:

Andrew J. Averett, Ty M. Betts, Maggie E. Bloom, Caelan L. Brewer, Adam S. Bruns, Clara M. Carpenter, Adalyn M. Curtis, Braden M. Dance, Malan J. Davis, Jordyn E. Dennis, Paige A. Drechsel, Nathan J. Durocher, Phoebe V. Ellsworth, Kendal M. English, Braden M. Ethington, Karsten W. Fagan, Lauren E. Forster, Lauryn R. Fuller, Jaedyn M. Haggerty, Tate N. Hochberger, Holly J. Hudson, Alex A. Hunt, Hunter H. Johnston, Jackson T. Kohal, Jaclynne M. Lehosit, McKenzie L. Mattis, Samuel J. McEnany, Luke D. McLaughlin, Mazzie E. Merzanis, Bailey C. Mongan, Weston J. Nguy, Sydney N. Osso, Max S. Owens, Samuel D. Owens, Zoe R. Peterson, Lauren R. Phillips, John S. Pinto Jr., Tyson R. Pottenger, Carter P. Ringger, Michael S. Schlothauer, Katie E. Shepard, Gavin M. Simpson, Lilian C. Smith, Ian C. Stewart, Christopher Swider, Callia L. Thornton, Wyatt A. Vandever, Emma B. Whiteman, Abbey C. Whiting, Sarah A. Wilkey, Alexi N. Wilson, Ella R. Wilson and Fanghua Yu.

9th Grade — Class of 2022:

Sophia M. Allan, Rylie B. Allison, Rayla B. Atwood, Paige Babbitt, Steven J. Ball, Brayden T. Bengtson, Hailey P. Black, Katherine R. Bryant, Skylar P. Burke, Abigail E. Buzolich, Lillian E. Cannon, Madison R. Cleave, Paige D. Crabb, Rylin D. Dailey, Dallin R. Dance, Grace E. Ellison, Kalena A. Flowers, Emily D. Forslof, Mykala L. Gallegos, Penelope J. Gates, Shelby J. Gray, Abigail R. Griffitts, Mason J. Groth, James H. Hagman, Zoey J. Hart, Natalie C. Hughes, Billie M. Inman, Lily K. Isaacson, Olivia K. Jacobsen, Riley V. Kaitz, Mykah J. Kirking, Katie N. Langford, Kara Q. Le, Destiny M. Leineweber, Elsa R. Lewerenz, Marianne K. Malone, Georgia A. May, Aleece R. McAlister, Eleanor K. Morrisroe, Maicy J. Nelson, Demitri W. Panos, Kaden G. Peterson, Kaia A. Poorboy, Brianna C. Priest, Savannah A. Repsch, Alex R. Reyes, Myah J. Rietze, Katherine M. Ringger, Kyle M. Romeo, Mackenzie M. Ryan, Caden I. Sampsel, Kaija J. Scarborough, Sofia M. Sciascia, Oteskwebeeksaki D. Shebala, Jack D. Shrontz, William F. Sims, Kaycee H. Skelton, Brighton A. Spencer, Brooke E. Strong, Katelyn M. Taylor, Alysha P. Villelli, Wu Yi Walters and Kathryn A. White.

3.50 - 3.99 G.P.A.

12th Grade — Class of 2019:

Meredith J. Brett, Paul D. Brewer III, Jacey L. Brockhoff, Reilly W. Burton, Tylie S. Chase, Emelia G. Childress, Sarah L. Cobetto, Shawna L. Conery, Cody W. Davenport, Jackson T. Davenport, Joanna C. Donofrio, Zandria S. Dupuis, Dietrich K. Edwards, Bailey E. Ellingsen, Julianna A. Flanagan, Madison H. Hagan, Aspen M. Haler, Andrew L. Hanger, Autumn R. Hanson, Rachel E. Hoopman, Madison P. Howe, Rachel A. Jeske, Samuel A. Johnson, Skylee J. Johnson, Amber R. Jones, Hannah B. Levinson, Chelsea A. Marek-Bence, Abby J. Markowski, Noah E. Mayfield, Sara A. Minerath, Kathryn E. Murray, Hailey R. Ocapan, Brayden J. Ogle, Taylor N. Osso, Jacob W. Porath, Blake F. Presnell, Elizabeth A. Reynolds, Colt W. Rowley, James D. Sane, Lindsey M. Schwinning, Natalie P. Sell, Seanna L. Severtson, Lindsey L. Shaw, Brooklyn D. Shell, Makena M. Smith, and Jonathan W. Webb.

11th Grade — Class of 2020:

Margaret A. Baldeck, Berkley A. Belmont, Jacob R. Beyersdorf, Emily A. Bronson, Jack E. Brown, Savannah R. Butler, Zachary D. Butler, Dalton D. Cone, Kathryn L. Cook, Jack M. Courtney, Cameron D. Dance, Abigail N. Day, Parker J. Drechsel, Caliane M. English, Marina L. Erickson, Madison G. Fain, Aliyah M. Fleshman, Kate E. Gatten, Wyatt A. Gibbar, Elizabeth Gourley, Peja A. Hall, Liliana M. Hare, Elizabeth M. Hatfield, Cooper W. Hazel, Dominique L. Hein-Jessos, Martina L. Hicks, Kennedy J. Hill, Lily K. Hollibaugh, Lacey R. Hunt, Maxwell T. Isaacson, Braden C. Jackson, Justin D. Jaworski, Sophia L. Kruse, Sydney S. Larsen, Matthew A. Lucas, Annabelle N. Lynn, Catherine E. Mack, Gavin W. McLuskie, Hope A. McWilliams, Alexander C. Melendez, Seth A. Morris, Kayla D. Mueller, Ashley L. Murphy, Kendra A. Newman, Landyn J. Owens, Lucille L. Pavey, Marriah M. Piazza, Ethan A. Potter, Adam J. Priest, Emma W. Ramage, Dominico A. Rey, Henry J. Robinson, Parker J. Robison, Emily R. Romanowski, Katherine V. Ryssel, Wesley D. Sando, Elizabeth A. Schraeder, Shelby Sharp, Gavin T. Sherar, Elijah J. Shoup,Madison M. Sorsabal, Matthew J. Spears, Megan A. Sprinkel, Julieanna A. Stith, Connor J. Tenney, Nicholas A. Thomas, Alexus I. Treece, Tyler J. Walker, Evan I. Walters, Kaitlyn M. Ward, Emma O. Wery, Megan J. White, Jax T. Wilson, Ethan K. Young,Karlina A. Zanetti, and Derek R. Zaugg.

10th Grade — Class of 2021:

Brynn M. Adamson, Kyle T. Allen Lara, Nickolas T. Allen Lara, Victoria R. Barnes, Kaytlynn K. Bristow, Jaden S. Chavez, Claire J. Christ, John J. Claflin, Kobie P. Deleonard, Jacob J. Donovan, Jaiden J. Eberly, Trent M. Elstad, Piper E. Fine, Kameron B. Fisbeck, Dean R. Franck, Courtney D. Garwood, Jackson T. Gatten, Vada N. Gilbert, Winter L. Haler, Nicole A. Hare, Paityn M. Harris, Carson J. Hart, Emma J. Hazel, Anna E. Helwich, Alexis Hildreth, Olivia M. Howell, Madison M. Hubble, Gavin B. Izzard, Robert O. Jensen, Emily M. Johnson, Eli D. Jolly, Alex M. Karns, Kaiah G. Konen, Ava L. Konrath, Kestrelle R. Kozak, Tierra R. Lambert, Taylor D. Larsen, Hayden P. Levy, Nicholas I. Litterell, Alayna F. Louden, Connor G. Lowder, Alizabeth R. Lowry, Kristin P. Luna, Sophie S. Lybarger, Leo G. Lyden, Abigail N. Lyman, Elenoa C. Maile, Nakisha M. Matheson, Josephine R. Matous, Gavin J. McFeely, Skyelar J. McKenna, Erin N. McPhee, Kyren B. Mesenbrink, Madison B. Minas, Amber M. Nelson, Kianna D. Nelson, Lillian J. Nickel, Katharine R. Nicklay, Grant D. O’Brien, Patrick J. O’Dell, Neve M. Peterson, Kate C. Phillips, Dawson R. Price, Jack W. Prka, Kayla A. Purvis, Nolan L. Randles, Adrienne F. Roads, Quinton E. Sampsel,Cynthia L. Sampson, Ryan J. Schlatter, Dyllon J. Schofield, Alyssia J. Siroshton, Jocelyn R. Smith, Makilah R. Smith, Amanda H. Thompson, Kya J. Timmins, Jade E. Torbeck, Riley D. Torgerson, Hannah A. Trull, Marissa J. Villelli, Shayna S. Wabs, Rebekah M. West, Jahn L. Wingren, Katrina M. Young, Tori E. Younker and Alexandra L. Ziegler.

11th Grade — Class of 2022:

Gracie E. Averill, Alexis K. Blankenship, Keeley L. Brown, Charlie M. Call, Claire A. Cameron, Amy L. Corette, Rylan W. Crawford, Brady E. Cronister, Kara F. Dailey, James C. Elliott, Gabriel E. Elmore, Molly J. Foster, Kaleigh A. Goetz, Alyssa D. Gordon, Jake G. Gornick, Rachel Gourley, Sophia N. Granger, Benjamin B. Hansen, Alison Mae M. Hanson, Scarlet L. Harris, Lauren I. Harrison, Keely E. Haynes, Abigail H. Howe , John M. Hunt, Cody J. Isaacson, Reese L. Jackson, Kalleigh R. Jensen, Ethan D. Johnson, Mason J. Keough, Chandler C. King, Kara M. Lallatin, Cooper M. Larson, Isabella M. Lombard, Evan T. Lowder, Keegan M. Ludwig, Hadley B. Malinauskas, Blake A. McBride , Walker A. McElvany, William L. McEvoy, Samuel A. McLaughlin, Matthew T. McLeod, Kobe G. Miller, Brenna C. Morgan, Aiden A. Myers, Brady E. Oakland, Jon A. Overland, Jonathan A. Perkins, Demarco A. Piazza, Brynne G. Porter, Angelina G. Puha, Abby L. Ramage, Sophia E. Roth, Elyssa T. Sage, Ashley N. Schneider, Alisha R. Sharum, Kaydence A. Skaggs, Brayden A. Smart, Caden C. Smidt, Taylor M. Sundles-Grandy, Madeline L. Twillmann, Hannah C. Vetter, Brooklynn R. Waddell, Alexander J. Walker, Reese K. Weddle, Brooke E. Wilkins, Anson D. Wright, and Mason K. Zwinger.

3.0 — 3.49 GPA

12th Grade — Class of 2019:

Nicholas B. Ancker, Emma E. Baker, Alexander D. Ballard, Chelsea K. Barrera, Bailey G. Bullion, Hannah M. Dahlman, Lily M. Dion, Savannah K. Dixon, Jon N. Dohm, Makenzie P. Ellis, Dakota I. Fisbeck, Natalie A. Fitzgerald, John J. Frey, Carter J. Friesz, Annalise R. Fuller, Alexander R. Gouveia, Michelle K. Green, Jeremy T. Guinasso, Kimberly L. Gunnerson, Lark Hadsell, Mekenzie L. Hill, Mayre L. Hitchcock, Drew M. Hostetter, Chad W. Humphreys, Jasmine J. Inman, Kate R. Jacobsen, Autumn R. Jager, Payton K. Keough, Ryen L. Kirking, Aubrey L. Lametterey, Katherine P. Lewerenz, Reyanna N. Louden, Marina L. Lundy, Nicholas K. Malone, Joshua G. Meyer, Bruce D. Miller, Elijah D. Monk, Garrett K. Moody, Riley S. Moreland, Shilo B. Morgan, Ashlyn C. Morrow, Kiah L. Morton, Avery M. Moulding, Michael C. Mueller, Elizabeth M. Mullen, Mya J. Nicholas, Logan R. Nosworthy, Shenie A. Orr, Kylan D. Owens, Cody Poschman, Rylie B. Rasmussen, Cade R. Richardson, Brynna L. Richmond, Victory N. Richner, Sydnee M. Rud, Adam B. Russell, Zachary J. Schmitt, Luke D. Simisky, Sarah E. Swider, Elisha P. Trefts, Karaleigh H. Troyer and Elexys A. Wood.

11th Grade — Class of 2020:

Logan Babbitt, Elisabeth J. Baldwin, Zachary D. Bentz, Camden M. Best, Robert J. Boscan, Cassidy S. Branen, Lilliann N. Brennan, Jake R. Brown, Jaya R. Bryntesen, Brady H. Bybee, Liberty I. Chenevert, Christopher R. Clark, Nyah L. Conant, Britany L. Cynova, Morgan M. Dixon, Tyler M. Dodd, Kirra M. Dyson, Gabriella M. Gilley, Hailey R. Glynn, Seth C. Haddy, Bethany B. Hagar, Hyrum L. Hansen, Joshua S. Hudlet, Thomas A. Isaksen, Emma C. James, Kendal A. Johnson, Marissa N. Johnston, Thomas G. Kladar, Roxanne E. Koler, Katherine A. Lallatin, Isaac J. Lawrence, Anamalia V. Maile, Autumn S. Maitland, Alexander J. Mallet, Brayden N. McFarland, Anto Musa, Branden D. Newton, Colbey C. Nosworthy, Hope I. Orozco, Ryleigh A. Palmer, Emma M. Park, Lauren N. Patterson, Nathan V. Porter, Spencer J. Provence, Lance P. Riley, Jordan R. Roth, Melina R. Salazar, Elizabeth A. Scarlett, Thomas W. Schmidt,Jessica M. Schoen, Janna R. Schofield, Andrew T. Sims, Cody M. Smith, Chandler J. Thompson, Landen G. Thompson, Mercedes K. Treece, Braedan R. Turpin, Sophia G. Vietri, Taylor E. Wenglikowski, Makenna N. Wiedmaier, Makaylin L. Wild and Taylen R. Zahnow.

10th Grade — Class of 2021:

Natasha M. Adams, Kelley L. Allen Lara, Matilda A. Archer, Lauren E. Baldeck, Brayden H. Booth, Jaelyn B. Brainard-Adams, Evan K. Brown, Jarrin S. Brown, Eden H. Carpenter, Myles R. Casper, Maiah J. Coit, Hana E. Cook, Michael M. Cummings, Gavin T. Dailey, Ethan C. Daniel, Maysen C. Deming, John C. Dileva, Jack T. Dohm, Eli S. Dribben, Seth A. Dyson, Jack C. Fulks, Jonah C. Funderburg, Angela M. Goggin, Kyler J. Greenhalgh, Kendall A. Gregory, Gracie E. Gwin, Kyler P. Haynes, Lauren G. Howley, Kessler D. Johnson, Bailey J. Kennedy, Madison D. Klundt, Gavin T. Koski, Emily E. Krick, Autumn S. Lambert, Caitlyn A. Lindell, Carson G. Magee, Luke C. McClintick, Kylie N. Melsha, Spencer J. Memmott, Jazmine S. Miller, Kalynn G. Miller, Kayla B. Ohse, Avery S. Owens, Isaiah K. Pack, Liam W. Paddack, Sydney M. Peebles, Adrianna H. Preciado, Mark A. Priebe, Wesley T. Rebeck, Violet C. Russo, Jazmine E. San Juan-Rivas, Kalis J. Sandlin, Elizabeth A. Sciascia, Aedan B. Seman, Dillon M. Smith, Owen C. Smith, Devin B. Sonntag, Julianna M. Sprouse, Olivia R. Stevens, Timothy J. Stubbs, Amber J. Taylor, Hailey N. Tenney, Austyn J. Thompson, Makenzie M. Thompson, Harry D. Tomasi, Justin M. Verthein, Bella M. Weiss, Shelby J. Westray, Paul D. White, Carter R. Wiebusch and Jaelyn R. Young.

9th Grade — Class of 2022:

Angelina P. Ankney, Jimmy Z. Auten, Hunter R. Bentley, John E. Bogdanowicz, Dominik Z. Brockway, Corbin J. Bryntesen, Logan A. Bullion, Brynn M. Carter, Amara R. Cheek, Samantha J. Cordova, Desirae D. Dickess, Devon Y. Dixon, Rowan W. East-Peters, Samuel J. Entzi, Lucas J. Erickson, Ashley M. Fitzgerald, Kaden D. Foreman, Kaden D. Franks, Ashton E. Fredekind, Mary Catherine C. Freeman, Gunner D. Giulio, Chad L. Holbrook, Cole D. Jaworski, Lavender M. Lim, Hunter D. Lunde, Evan B. Mallory, Alexia C. McCurdy, Tyler H. Nash, Miriam R. Northrup, Slade J. Peressini, Michael B. Petree, Lily C. Phenicie, Austin S. Reed, Jacqueline L. Richardson, Emberly G. Rolfes, Wyatt J. Sandford, Ryan C. Schneider, Ashlie R. Schoenthal, Garrett J. Secord, Colton J. Shackelford, Jonah P. Sharp, Jacob M. Skreenock, Karina M. Tavison, Allyson C. Taylor, Preston S. Teal, Cecille L. Van Heel, Evangeline Wade, Lucas M. Walters, Jaxson M. Washington, Brooke I. Westrup, Ryleigh M. Woodman, Ellie M. Wright, Ethan K. Wright, Jacob D. Wuolle and Mairi C. Young.